Burçların tutkulu olduğu alanlar


Burçlara göre ilgi alanları ve tutkuyla yapmak istediği şeyler

Her burcun tutkulu olduğu bir alan vardır. Bu yazımızda hangi burç hangi konuda tutkuları ile hareket ediyor oldu ele aldık, keyifli okumalar:)

Koç burcu, mars yönetiminde olan bir burç olduğu için tutkularını oldukça ateşli yaşar. çoğu koçlar spor tutkunudur. Kadın ve erkek fark etmeksizin yapılarındaki enerjiyi boşaltmak için bir spor dalı ile ilgilenir ve bu da onların tutkusu halini alır. Bu sporlar içinde kesinlikle adrenalin bulunur. Ayrıca hız yarışları da çok ilgisini çeker.

Boğa burcu, venüs yönetiminde olan ve yeme içmeden son derece keyif alan bir burçtur. En iyi restoran nerede bilir, damak tadı gelişmiştir. Boğa burçlarının yemek içmek gibi önemli olan bir diğer tutkusu kesinlikle cinselliktir. Cinsellik ve seks boğa burçları için adeta gerekliliktir. 


İkizler burcu merkür yönetimi altında olan ve en büyük tutkusu ‘’öğrenmek’’olan bir burçtur. Kendisini hiç büyümeyen bir öğrenci gibi hissedebilir. Sürekli yeni şeyler öğrenmek için aşırı bir istek duyar. 2. Tutkusu ise doğal olarak ‘’iletişim’’dir. Öğrendiklerini aynı zamanda hiç yorulmadan aktarmaya bayılır:)

Yengeç burcu ay yönetiminde olan bir burçtur. Onun için her şeyden önce ‘’aile’’ gelir. Bu yüzden en büyük tutkusu ailesi ve onların güvenliğidir denebilir. Korumacı olan yengeç burçları ailesi ile beraber olmak, evinde vakit geçirmekten çok hoşlanır. Mesai biter bitmez eve koşmanın ve sıcak ailesiyle vakit geçirmenin hayallerini kurar:)


Aslan burcu güneş yönetimindedir. Güneşin çocukları ise elbette ‘’parlamak’’ ister. Aslan burçlarının en büyük tutkusu adeta kendisidir. Dikkat çekmek, görülmek, beğenilmek onlar için çok önemlidir. Aldığı bir iltifat bütün günlerinin harika geçmesini sağlar.

Başak burcu da tıpkı ikizler burcu gibi merkür gezegeninin yönetimi altındadır. En büyük tutkusu ise tahmin edebileceğiniz üzere ‘’titizlik’’ tir. Bu titizliği sadece temiz olmak düzenli olmak anlamında düşünmeyin. Başak, hayatının her alanında titiz bir burçtur. Arkadaşlıkları, işi, hafta planı, alınacak şeyler vb. alanlarda bile planlı ve titiz hareket eder. 

Terazi burcu venüs yönetimi altında olan estetik zevki en çok gelişmiş burçtur denebilir. Terazinin en büyük tutkusu ‘’denge’’dir. Her ne olursa olsun dengeleri korumak o kadar çok önemlidir ki dengeleri bu nedenle şaşırır. Böyle olunca dengesiz gibi algılanır. Oysaki o sadece kendi dengesini tutturmaya çalışıyordur.:)

Akrep burcu plüto yönetimi altındadır ve tutku denilince ilk akla gelen burçtur. Akrep burcunun en büyük tutkusu nedir sorusuna verecek cevap bu yüzden oldukça fazla. Akrep burcunun en büyük tutkusu ‘’tutku’’dur. Biraz daha açarsak; akrepler her şeye karşı yoğun bir tutku hissetmek isterler.  O hayatı her zaman her alanda tutkulu yaşayan bir burçtur. Tutku ile sevmediği, benimsemediği hibçir yerde durmaz ve hiçbir şeyi hayatına sokmaz.

Yay burcu jupiter yönetimi altındadır ve en büyük tutkusu ‘’gitmek’’tir. Bu yüzden çok gezerler. Çünkü o hep gitmek, yeni yerler görmek,yeni insanlar tanımak ister. Eğer burçlarla biraz ilgileniyorsanız özellikle turizm alanında çalışan çoğu insanın haritasında yay veya jupiter etkisi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.


Oğlak burcu satürn yönetimi altındadır ve en büyük tutkusu kesinlikle ‘’başarılı olmak’’tır. Erken yaşta olgunlaşan satürnyenler hayatın yükünü çok çabuk sırtlarına almışlardır. Bu yüzden bir yerlere gelmek, yükselmek ve başarmak onlar için çok önemlidir. İşleri her şeyden önce gelir ve işlerinde mükemmeli aramak gibi bir tutkuları da vardır.

Kova burcunun en büyük tutkusu kuralları bozmaktır. Denenmemiş, yeni ve dahice olana büyük zaafları vardır. Kural bozmanın temel nedeni ise yoğun özgürlük tutkusudur. Bir yere hapsedilmekten hiç hoşlanmaz ve asileşir. Onlar farklı ve her insanın farklı olduğunu düşünürsek aslında kendi gibi olabilmek isterler.

Balık burcunun en büyük tutkusu hayalleridir. Yaratıcılık konusunda sınır tanımayan balıklar eğer somut adımlar atmaktan sıkılmazlarsa hayal gücü gerektiren mesleklerde çok başarılır olurlar. Haritasında güçlü neptünü olan kişiler hayal etmeden, düşlemeden duramazlar. Bu sebeple algıları çok açık ve 6.hisleri de çok gelişmiştir.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top