Doğum Haritasında Hangi Ev Hangi Anlama Gelir?


Doğum haritası bir yol haritasıdır...Haritalarımız hayatımızın her alanını etkileyen 12 parçaya ayrılmış evler ile açıklanır. Daha sonra evlerdeki gezegenler ve gezegen açıları ile harmanlanır...

Bu yazımda,doğum haritasında hangi ev ne anlama geliyor? sorusunu yanıtlayacağım;

1.      1.EV (YÜKSELEN BURÇ); Bu ev bizin dışarıya gösterdiğimiz yüzümüzdür. Bir ortama girdiğimizde ilk önce yükselen burcumuzu görürler. Kişiliğimizi, hayata bakışımızı, önceliklerimizi bu ev belirler. Çok önemli bir evdir. Yükselen burcumuz aynı zamanda fiziksel görüntümüzü de belirler. Örneğin; yükseleninde ikizler olan birisi ince yapılı ve zayıf,yengeç olan birisi kilo almaya meyilli ve yuvarlak yüzlüdür. Güneş burcu ve yükselen burç kimliğimizi oluştururlar.

2.      2.EV (BOĞA BURCUNUN EVİ);    Bu evin yönetici gezegeni venüstür.  Kısacası cebimizdeki para, güvenlik duygusu ile ilgilidir. Çalışarak elde eliden para 2.Ev ile değerlendirilir. Burada iyicil gezegenlerin yerleşimi bereket içinde yaşamaya işaret eder. Aynı zamanda kişinin kendini güvende hissetmesini sağlar.Kendimize olan güvenimiz de bu ev ile ilişkilidir. 2. Evde yerleşmiş bir güneş parası ile gösteriş yapmaktan hoşlanırken, 2. Evde bulunan ay bir kenara para atmadan rahat uyuyamayan birisi olabilir. Aynı zamanda 2. Evdeki merkür çok iyi bir ticaret zekası verebilir.

3.      3.EV (İKİZLER BURCUNUN EVİ);   Bu evin yönetici gezegeni merkür'dür.  İletişim, akrabalar, kardeşler ve ilk öğretim ile ilgilidir. İletişim becerilerini, sorunlara karşı nasıl yaklaştığımızı,kardeşlerimizle olan ilişkilerimizi, çocukluk deneyimlerimizi anlatır. İletişim evi güçlü olan, 3. Evde gezegeni olan kişiler hitabeti ve yazması kuvvetli olan kişilerdir. Ancak 3. Evde kötücül gezegen ve sert açılar var ise dili başına bela açacak, söylediklerine güvenilmeyecek, belki de konuşma problemleri olacakolan kişiler olabilirler.

4.      4.EV (YENGEÇ BURCUNUN EVİ);  Bu evin yönetici gezegeni aydır. Yuvamız, evimizde ağırladığımız misafirlerimiz, ebeveynlerimiz, korunma ihtiyacımız ve temel olarak ruhsal olarak neye ihtiyaç duyduğumuzu belirler. Hayatımızın ileri evresini de anlatır. Evimizde çalışan kişiler de 4. Ev ile ifade edilir. Aynı zamanda 4. Ev nasıl öleceğimiz konusunda da bilgi verir. Bazı kesim 4. Evi anne evi olarak kabul ederken bazı kesimler de baba evi olarak kabul etmeyi seçmiştir. Ama genel olarak Ay ve yengeç burcu ile bağdaştırılır.

5.      5.EV (ASLAN BURCUNUN EVİ);  Bu evin yönetici gezegeni güneştir. Şans,kumar, çocuklar, aşk ilişkileri, hayatta alınan zevkler bu ev ile ilgilidir. Nasıl aşk ilişkileri yaşadığımız, eğlence ve zevkler, yaratıcılık, hobi ve sporlar 5.Ev ile ifade edilir.

6.      6.EV (BAŞAK BURCUNUN EVİ);  Bu evin yönetici gezegeni merkür ve burcu başaktır.  Sağlığımız, günlük sorumluluklarımız, altımızda çalışan kimseler, sağlık için alınan önlemler,evimizde beslediğimiz evcil hayvanlar 6. Ev ile ilgilidir. Ayrıca çalıştığımız iş ortamının genel havasını ifade eder.

7.      7.EV (TERAZİ BURCUNUN EVİ); Bu evin yönetici gezegeni venüs ve burcu terazidir. Eş ve ortaklıklar, hizmet alınan uzmanlar,açık düşmanlar bu ev ile ifade edilir. Kişinin ortaklık veya evlilikte nasıl bir eş ile beraber olmak istediğini anlatır. Kişinin romantik aşk ilişkileri 5.Ev ile ifade edilirken, ilişki bir üst boyuta, evliliğe taşındığında 7. Evin alanına girer. Yükselenin karşıtı alçalanımız 7. Evdir.

8.      8.EV (AKREP BURCUNUN EVİ); Bu evin yönetici gezegeni plüto ve burcu akreptir. Ortaklıklardan gelen para ile ilgilidir.Başkalarının size ödemesi gereken paralar, miraslar ve kredileriniz gibi maddi konuları kapsar. Partnerinizin maddi durumu da 8. Ev ile ilgilidir.  Aynı zamanda yeniden doğuş, enerjisel dönüşüm, krizler bu evleri ifade eder. Sadece seks üzerine kurulu ilişkiler de bu evin konusudur. Karşıt evi olan 2. Ev maddi değerler ile ilgili iken 8. Ev tamamen ruhsal değerleri ifade eder. 8. Evi kuvvetli olan kişilerin psişik güçleri ve hisleri oldukça kuvvetlidir.

9.      9.EV (YAY BURCUNUN EVİ); Bu evin yönetici gezegeni jüpiter ve yönetici burcu yaydır. Yüksek öğrenim, yabancı kültürler,uzaktaki akrabalar, felsefe, yüksek benlik, dini konular ve inançlar bu ev ile ilgilidir. Örneğin 9. Evde yerleşmiş olan bir venüs kendisinden uzakta olan veya yabancı kültürden birine aşık olup evleneceği anlamına gelebilir.

10.  10. EV (OĞLAK BURCUNUN EVİ); Bu evin yönetici gezegeni satürn ve yönetici burcu oğlaktır. Toplum önündeki duruşumuzu,mesleğimizi, statümüzü, bizden üstte olan kişileri ifade eder. Toplum içindeki rolünü ne kadar üstlendiğini ve nasıl algılandığını gösterir. Ayrıca yükselmek,terfi almak da bu ev ile ilişkilidir.

11.  11.EV (KOVA BURCUNUN EVİ); Bu evin yönetici gezegeni uranüs ve yönetici burcu kovadır. Toplumun yararına olan gruplar, dernekler,organizasyonlar, hayaller için çaba harcamak ile ilgilidir. Arkadaşlıklar,kariyerimizinden kazandığımız paralar, platonik aşkları da ifade eder. 11.Evden iyi açılar geçerken gerçekleştirmek istediğiniz konular ile ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Arkadaş grupları içinde nasıl davrandığımız da 11. Ev ile alakalıdır.

12.   12.EV(BALIK BURCUNUN EVİ) ; Bu evin yönetici gezegeni neptün ve yönetici burcu balıktır. Gizli düşmanlar, perde arkası olaylar, gizli düşünceler,hapishaneler, kapalı alanlar, inziva, yaşlılar, sezgisel güçleri ifade eder.ayrıca bağımlılıklar, telepati, kendi kendimize verdiğimiz acılar da 12. Ev ile ilgilidir. 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top