Hangi burçlar aşk acısı çeker? Hangi burçlar çekmez?


Ayrılık acısı yaşayan ve yaşamayan burçlar

Aslında hangi burçtan olursa olsun,gerçekten seven bir insan terk edildiğinde aşk acısı çeker...Ancak bazı burçlar ayrılık travmasını daha kolay atlatırken,bazıları için aşk acısı tam anlamıyla bir ölümdür.

Bu yazımda, kadın -erkek ayrımı yapmadan,aşk acısını kolay atlatan ve atlatamayan burçları açıklayacağım;

Koç burcu

Aşkı kovalamayı seven koç burçlarının kalbi kırıldığı zaman arkasına bakmadan gider. Ne kadar aşk acısı çekerse çeksin, kimseye bunu göstermez istemez. Hayatın her alanında olduğu gibi aşk konusunda da güçlü olduğunun bilinmesini ister. Ayrılık acısı yaşarken bile sanki hiçbir şey olmamış gibi davranabilirler. Gururu incinir ve öfkeli davranabilirler.


Boğa burcu

Zor seven ancak sevdiği zaman da çok zor ayrılan boğa burçları eğer aşıksa ve aşk acısı çekiyorsa bunu karşı tarafın görmesini ister. Ağlayıp sızlanmaz ancak mutlaka açık bir kapı bırakır. Eğer imkansız bir aşksa o zaman acısını kalbine gömer ve aşık olduğu kişi sanki hiç olmamışçasına yaşama tutunmaya çalışır.

İkizler burcu

Genelde mantıkları ile hareket eden ikizler burçları da aşk acısı çekerler. Ancak bu çok uzun sürmez. Çünkü karşısındaki kişiyi hiçbir şey için zorlamak istemez. Yas tuttukları süre içinde arkadaşları ile görüşüp kafa dağıtmak ister. Eğer çok aşık olmuşsa, o kişiye dair hiçbir şey hatırlatmayacak yerlere taşınmak veya uzun bir yolculuğa çıkmak isteyebilirler.


Yengeç burcu

Eğer bir yengeç burcu aşk acısı çekiyorsa, ne kadar büyük acı yaşıyor olursa olsun bunu asla hissettirmez. Ancak kendi istemedikçe karşısındakinin hayatından gitmemekte ısrar ederler. Karşısındakine ‘’senin de bana ihtiyacın var, ben hep yanındayım’’ hissini vermeye ve onu kendine bağlamaya çalışır. Bunlar da işe yaramazsa büyük bir kin duymaya başlar. Kıskandırmaya çalışabilirler.

Aslan burcu

Bir aslan burcu aşık olmuş ve aşk acısı çekmeye başlamışsa, bunu dramatik davranışlarla karşısındakinin gözüne sokmak ister. Eğer reddedilmişse gururu çok incinmiştir, tamir etmek için her şey harika gidiyor gibi görünmeye çalışır. Ama eğer sevdiği kişi ondan ayrılmışsa o zaman onu geri kazanmak için her şeyi kullanır. Durumlar imkansız ise, incinir, bir süre içine kapanabilir.

Başak burcu

İlişkiler konusunda son derece güvensiz olan başak burçları çok çabuk kırılır. O zaten zor güvenmişti ve şimdi güvendiği kişi kendisini bırakıp gitti ise bir süre hayata küsebilir. Bu süre içinde işine ağırlık verir. Kendisini meşgul eden şeylerle ilgilenir. Arkadaşları ile durumunu paylaşır ve destek bekler. Agresifleşir, içine kapanır, durgunlaşır. Gücünü yeniden toparladığında hayata başlar.


Terazi burcu

Aşk insanları olan terazi burçları sürekli bir aşk acısı çekiyor modundadır. Teraziler bundan beslenirler. Genelde kendileri ile çok ilgilenmeyen insanlardan hoşlandıkları için bu duruma alışmıştır. Eğer büyük bir aşkı kaybettiyse, hemen yerine yenisini aramaya başlar. Bu süreci yalnız kalmamak için bol bol flört ederek geçirmeye, daha sosyal olmaya, arkadaşları ile vakit geçirerek atlatmaya çalışır.


Akrep burcu

Akrep burçları karşısındaki kişiyi avuçlarının içine almadan rahat edemezler. Aşk acısı çekiyor olmalarının aslında temel nedeni budur. Eğer sevmemişse biten bir ilişki onu hiç sarsmaz ve hayatına devam eder. Ayrılık sonrası normal hayatına devam eden bir akrebin pek aşk acısı çektiği söylenemez. Fakat bunun tam tersi olursa, severken ayrılmışsa karşısındaki kişiyi yeniden geri kazanmanın planlarını yapar. Tüm gücünü ve enerjisini ona odaklar.


Yay burcu

Aşk acısı yaşarken bile etrafa gülücükler saçan kalbi kırık yay burçları… Onun gerçekten aşk acısı çekip çekmediğini bile anlayamazsınız. Bunu göstermez, kendine bile göstermemek için hayatına kaldığı yerden daha neşeli bir şekilde devam edecektir. Buna aldanmayın, içlerinde bir yerlerde ne kadar üzüldüğünü tahmin bile edemezsiniz.

Oğlak burcu

Aşk onun ayarlarını tamamen bozar. Sendeler ve ne düşüneceğini şaşırır. Bir aşk bitmişse ağzını bıçak açmaz. Konu hakkında konuşmak bile istemez ve hayatına, sorumluluklarına, işine devam eder. Oğlaklar aşk acısını genelde yaptıkları iş ile unutmaya çalışır. Her zamankinden daha fazla çalışır, daha çok sorumluluk alır. Hayatta daha önemli şeyler olduğunu kendine sürekli hatırlatır. Bir süre işine odaklanır ve içine kapanır. Acıyı atlattıktan sonra yavaş yavaş yeniden dışarı çıkmaya, mutlu olmaya başlar.


Kova burcu

İlişkilere ve hayata farklı bakan kova burçları iki kişinin hayatını noktalaması durumuna da gayet normal yaklaşır. Ya da öyle görünür ve kendini buna inandırmak ister :) Kova burçları aşk acısı yaşarken bunu kolay atlatmak için hobileri ile daha fazla ilgilenmeye başlar. kafasını kurcalayacak şeylere daha çok zaman ayırmaya çalışır. O üstüne düşen her şeyi yaptığına emindir. Yapacak bir şey kalmamıştır. Gitmek isteyen kişiye asla kal demez. Ve bir kez ciddi bir acı yaşayan kova burcu, bir daha asla o kadar acı çekmeyeceğini iyi bilir.

Balık burcu

Aşırı fedakar, verici olan balık burçları,bir ilişki bittiği zaman bariz bir şekilde ağlayabilir. Kendini ne kadar kötü hissettiğini söyleyen mesajlar atabilir. Bunu bir süre tekrar edebilir. Onlar duygularını saklayamazlar. Aşk acısı çeken balık burçları gerçekten büyük acı hissederler. Sonra bir gün aniden hiç olmamış gibi hayatlarına devam edebilirler.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top