burcunuza göre değil, venüsünüze göre makyaj !


Burçlara göre makyajı az çok hepimiz biliyoruz artık. Peki, Venüs burcunuzun ne olduğunu biliyor musunuz?

Güzelliğin ve dişiliğin tanrıçası Venüs,astrolojik olarak kadınların haritasında nasıl bir dişiyi yansıttığını gösterir. Kadının Venüs’ünde yerleşmiş olan burç, dişiliğini belirleyen önemli etkilerden birisidir. Nasıl giyinecek, nasıl makyaj yapacak, nelerden hoşlanacak bunu belirtir...

Venüs; kişilerin beğenilerini, hayattan aldığı zevkleri, güzelliği ve sanat yeteneği gibi konuları simgeler. Peki bunun makyajla ne alakası var dediğinizi duyar gibiyim. Makyaj, sanat, güzellik gibi konularda nelerden hoşlandığınızı, ya da bir arkadaşınıza hediye alırken onun nelerden hoşlanabileceğini çok rahat bilmenize yardımcı olacaktır Venüs burcu.Öğrenmek isterseniz bu konuda yardımcı olabilecek birçok astroloji siteleri mevcut. Biz şimdi bu gezegende hangi burç nelerden hoşlanıyor onu inceleyelim...

Venüs KOÇ : Bu kişiler ateşli yapıları gereği siyah ve kırmızılara eğilecek. Cesaret isteyen makyajları bile kolayca yapıp çıkabilir. Boğa kadını olabilirsiniz ancak Venüs’ünüzde koç varsa bu sizi biraz da iddialı yapacak. Yeni başlangıçları seven ve öncülük eden koç, makyaj konusunda da kimseyi dinlemeden kendine has stilini yaratacaktır. Marlyn Monroe'da bir Venüs koçtu, kendisi aynı zamanda dişiliği tepeden tırnağa en iyi kullanan kadındı...

Venüs BOĞA: Venüs’ü boğa burcunda bulunan kişiler,muhtemelen bunun etkisini en çok hisseden insanlar olacaktır.  Venüs boğa burcunda yücelir ve en rahat olduğu yerdir. Bütün cazibesini, dişilliğini en güzel şekilde yansıtır. Bu kişiler sade şıklıktan hoşlanan, her zaman bakımlı olmaya özen gösteren, hassas, narin ve insanlardır. Hayattan nasıl keyif alacağını bilen Venüs boğalar, en iyi marka ürünleri alıp kullanmak isteyecekler ve güzel yüzleriyle, yaptıkları doğal tonlarda makyajla çok beğeni toplayacaklar.Aşırılığı sevmeyen Venüs boğalar makyaj alanında çok başarılı olabilirler.

Venüs İKİZLER: Değişken burçta ki Venüs kuşkusuz bambaşka makyaj tiplerine ilgiyi arttıracak. Bu kişiler bir gün siyahlara bürünürken ikinci gün pembe pembe dolanabilirler :) İkizler,değişkenliği ve farklılığı getirdiğinden hep aynı makyajdan sıkılacak ve sürekli kombinasyonlar yaparak makyaj tarzını değiştirecektir. Canlı tonda renkler Venüs ikizlerin ilgisini çeker. Şeftali, pembe, mavi ve yeşiller onun huzursuz,yerinde duramayan hallerini en iyi yansıtan renkler olabilir.

Venüs YENGEÇ: Yengeçte Venüs yüzü çok güzel birini gösterebilir. Venüs’ü yengeçte olanların duru bir güzelliği olur.Bu kişiler aynı zamanda geçmişle yaşamayı sevdikleri için, makyaj tarzlarında nostaljik bir hava görmek mümkündür. Özenle çekilmiş bir eyeliner, doğal tonlarda bir allık, hafif bir ruj.. Romantik ve duygusal olan bu kişiler hayatının her alanına bunu yaymak isteyeceklerdir. Makyaj tarzları da, genelde pembe ve şeftalinin kullanıldığı, gözlerde ise kahvelerin, koyu mavi ve koyu yeşillerin tercih edildiği bir şekilde olacaktır.

Venüs ASLAN: İşte geldik ihtişamlı Venüs aslan burcuna... Bu yerleşim kişinin gittiği her yerde ilgi görmek istemesine neden olacağından, gerekli ilgiyi makyajı ve tarzıyla kendisi yaratacaktır.Altın ve bronz renkleri kullanacak, kirpikler uzun ya da takma olacak, görkemi ve parıltıyı mutlaka insanların görmesini sağlayacaktır. O gerçekten de güzeldir ve bunu bilir. Almak isteyeceği ürünlere gözünü kırpmadan maaşını verebilir, çünkü o en güzeli olmalıdır..

Venüs BAŞAK: Olabildiğince doğal ama kendi içinde şık. Kullanacağı ürünler pratik olmalıdır. Parlak ve göze batan renkleri asla istemez ve sevmez. Mutlaka doğal hatta mümkünse organik olmalı.Başak burcu, sağlık ve temiz olmak ile ilgili olduğundan, onun makyaj malzemeleri herkesinkinden daha temiz ve düzenli, makyajı ise kesinlikle daha simetriktir. Mesela eyeliner ın ikisinin de eşit olması gerekir.  Fırçalar haftalık olarak mutlaka temizlenmelidir. Makyajlarında ise bej ve toprak tonları kullanır. Nude makyajı en çok sevenlerden birisidir.  Kaliteli ve bereketli ürünleri kullanmaktan zevk alır. Paraya önem verdiği için, almadan önce araştırmasını çok iyi yapar. Onun yüzünde makyaj yok sanırsınız, cildi ışıl ışıl parlar çünkü, kendisine çok iyi bakar.

Venüs TERAZİ: Onu karşıdan gördüğünüzde zarafetin size doğru adım adım yürüdüğünü hissedersiniz. Bu kişiler hayatları boyunca uyum ve ahenk aradığından, makyajı ve tarzı mükemmel bir kombinasyon oluşturacaktır.Renkleri çok iyi tanır ve neyle neyin kullanılması gerektiğini çok iyi bilir.Buna adeta doğuştan bir yeteneği vardır. O sadece bilir. Genelde çevresi tarafından çok beğenilir. Onun makyajına özenenler oldukça fazladır. Bu kişiler, güzelliği ve güzel duyguları, hayatın güzel yanlarını yaşamak için dünyaya gelmişlerdir adeta.

Venüs AKREP: Gözlerinizi sürekli belirginleştirecek makyajlar mı yapıyorsunuz? O zaman siz yüksek ihtimalle Venüs akrepsiniz. Bu burcun bakışlarıyla ünlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Venüs akrebin gözleri büyülüdür ve içinde neler olup bittiğini kimse anlayamaz. Belki de bu yüzden gözlerinde dumanlı makyajı en çok bu kişiler tercih ediyor olabilir. Kuyruklu ve kalın eyeliner’lar, simsiyah kirpikler...Gizemi seven Venüs akrebin en çok kullandığı renk başta siyah, daha sonra gri ve koyu kahvelerdir. Bu renklerden asla vazgeçmez. Çünkü o dişiliğini öylesine iyi kullanır ki, çok fazla makyaj oyunlarına gereksinimi olmadığını düşünür. Özel günlerde ise kırmızı ya da koyu renklerde ruj sürerek güzelliğine güzellik katar.

Venüs YAY: Seyahat boyu ürünlere sanki onun için yapılmış gibidir. O vakit kaybetmeyi sevmez. Sadece aceleyle sürmesi ve çıkması gerekir. Alacağı ürünler değişiklik göstermekle birlikte, 'ben şimdi neden bunu aldım ki?' cümlesini en çok kendisine tekrarlayan kişi olacaktır muhtemelen..Maceraperest, seyahat düşkünü Venüs yaylar için, çok aşırı olmayan hatta yokmuş gibi duran makyajlar idealdir. Çünkü onun zamanı yoktur ve o kadar makyajı silmek tam bir işkence olabilir. Farklı kültürlere olan merakı,makyajına yansıyabilir. Farklı ülkelerden aldığı ürünleri keşfetmek ve kullanmak ona ayrı bir zevk verecektir.

Venüs OĞLAK:  Hırslı ve iş kolik oğlak, zamanının çoğunu makyaja harcamayacak ama onun da kendisine yakışanını bulup mutlaka en iyisini yapacaktır. Toprak tonlarını tercih eden Venüs oğlak, makyajda frapanlığa yer vermekten haz etmez. Onun için nasıl göründüğü önemlidir ve kesinlikle doğal,ciddi görünmelidir. Bakır tonlarında makyaj yine Venüs oğlak burcuna gidecektir. Klasiklerden hoşlanan ve geleneklere önem veren oğlak, makyaj tarzını pek değiştirmeye yanaşmayacaktır.

Venüs KOVA: Onun yüzünde şimdiki insanlara manasız ve uçuk gelen makyajları görebilirsiniz. Kova bu zamanın insanı değildir. O gelecekte yaşar. Venüs kovanın da sıradan zevkleri olmayacaktır elbet! Gümüşler, griler, metalik renkler, ayrıca maviler kesinlikle kovanın rengidir. O dişiliğini özgürce yaşayacak ve herkesin yaptığı makyajı yapmayacaktır. Onun yüzünde insanlara farklı gelen bir şeyler göreceksiniz. Dişiliğinde de insanları ona çeken tuhaf bir elektrik bulunur.Dost canlısı Venüs kova ayrıca bohem makyaj türlerine eğilimli olabilir. O fark yaratacak ve hep karşısındakini şaşırtarak büyüleyecektir.

Venüs BALIK: Romantik ve aşka aşık Venüs balıklar, sürekli uzaklara bakan dalgın bakışları ile dişiliğini en çok kullanan burçlardandır. O sakindir ve karışısındakine adeta huzur aşılar.Değişken olduğu için ruh haline göre makyaj yapacaktır. Venüs balıklar, mavinin ve yeşilin her tonunu kullanabilirler. Çok verici olan bu dişiler, sevdiklerine adanır ve o nasıl isterse o yönde tarzını dahi değiştirebilir. İstikrarlı bir tarzı yoktur, sadece o an nasıl hissediyorsa öyle yaşamak ister. Huzurlu, sakin enerjisi ve masum dişiliği sayesinde hayranı çok olacaktır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top