Bazı kadınlar neden başkalarının eşlerini ayartmak ister?


Neden bazı kadınlar başka kadınların eş veya sevgililerini baştan çıkarmak ister?

Başlığa bakıp ‘’ Ya seks ya da para için,başka ne olabilir ki?’’ diye düşünüyorsanız,yanıldığınızı söylemeliyim...Yapılan psikolojik çalışmalar,arkadaşının veya tanımadığı bir kadının partnerini ayartma eğiliminde olan kadınlarda daha derin sorunlar olduğunu gösteriyor.

‘’ Kankam sevgilimi çaldı ne yapmalıyım?’’ , ‘’ En yakın arkadaşım kocamı elimden aldı!’’, ‘’En iyi kız arkadaşım flört ettiğim çocuğu ayarttı’’ gibi yakınmaları bazen duyarız,maalesef bazen de bizzat yaşarız...

Eğer böyle bir sorun başınıza geldi ise veya,çevrenizden bir kadının eşinizi ayartma ihtimali var ise,bu yazıyı okuyarak,o insanı daha iyi tanıyıp,kolayca baş etmeniz mümkün olabilir.


Neden bir kadın başka bir kadının eşine göz koyar ve elde etmek ister? Sorusunun bilimsel yanıtları şu şekilde;

Kıskançlık

Sizi kıskanan bir kadın (veya gençkız),kocanız dünyanın en çirkin insanı olsa dahi,sırf sizi üzmek adına kocanızı elinizden almaya çalışabilir.Bu tür bir ayartma girişiminde,eşinizin (veya sevgilinizin) fiziki ve maddi hiçbir özelliği neden değildir.Konu bizzat sizinle ilgilidir ve o insan size ait olanı alıp,sizi kahretmek ister.

Çekemeyen ve kıskanç bir arkadaşınız var ise,böyle bir girişimde bulunması yüksek ihtimaldir.O nedenle,eğer zorunlu değilse,hasetlik yapan,sizi aşırı kıskanan insanları arkadaş çevrenizden uzaklaştırmak en doğru yöntem olacaktır.


Kabul edilme isteği

Kıskançlık gibi görünse de, alt detaylara inildiğinde kıskançlıktan daha farklı bir duygudur;kabul edilme isteği...Olduğu ortamda önemsenmediğini,kabul görmediğini,dikkate alınmadığını düşünen bir kadın dişiliğini kullanıp,gruptaki en popüler kadının partnerini elde etmek isteyebilir.

Eğer çevrenizde sevilen,sözü dinlenen,popüler bir kadınsanız,bu ihtimali göz ardı etmeyin.Özellikle,arkadaş grubunuzdaki  en sessiz ve içine kapanık olan bayanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Dişiliğini kanıtlama dürtüsü

Sadece ve sadece erkeklerin ilgisini çekebilecek dişilikte olduğunu ispatlamak isteyen bir kadın da başkasının kocasını veya sevgilisini yoldan çıkarmak isteyebilir.Genellikle bu tip ayartmalar evlilikle sonuçlanmaz,kadın istediğini elde ettiği anda erkeğe tekmeyi basar(özür ama gerçek bu)!


Sevgi yoksunluğu

Çocukluk döneminde yeterli sevgiyi görmeyen (özellikle baba sevgisi) kadınlar, büyüdüklerinde bu sevgiyi olgun,evli –barklı erkeklerde arayabilirler.

Eğer çevrenizde yeterince aile sevgisi tatmadığını,babasının saçlarını dahi okşamadığını söyleyen bir kadın veya genç kız var ise dikkatli olmanızı ve iyi gözlem yapmanızı tavsiye ederim.Çünkü genellikle, Sevgi ve şefkat eksikliği ile büyüyen kadınların ayarttığı erkekler onlara kul köle olurlar!Kadının doğallığı ve masumluğu erkeği etkiler...Onca yıllık eşini,evini,çocuklarını aniden terk edip,onunla evlenebilirler.O nedenle dikkat...


Seks düşkünlüğü veya seks bağımlılığı

Konuya başlarken en geçerli mazeret olan seks,aslında sonlarda yer alıyor...Psikolojik anlamda seks bağımlısı olan,yüksek seviyede hormon seviyesine sahip (halk arasında azgın deniyor) kadınlar da arkadaşının,komşunun,akrabanın kocasını ayartma eğilimi gösterebilirler.Bu tür bir baştan çıkarmada,kadının niyetini kolayca anlamanız mümkündür.Çünkü,yüksek hormon seviyeleri,sinsi yöntemlere başvurmalarını engeller.


Kocanızı başka kadınlara kaptırmadan elde tutmanız için önerilerim ise;

Onu her ortamda methetmeyin

Huyu,karakteri,kazancı,iyiliği,seks performansı gibi konularda gereksiz övünmeyin.İçinizde yaşayın,sorulursa da ortalama cevaplar verin.Hani derler ya, ‘’Nazar değdi,nasıl da mutlulardı!’’ işte bu nazar ve göz, en çok övünen insanların şikayet ettiği bir konudur.Gerek yok...


Kocanızla iletişim kurun

Erkek bazen her şeyi içine atar...Bu çaresizlik ve yalnızlık anlarında bunalım yaşayıp,anlık heyecanlar tatmak isterler.O nedenle eşinizle iyi bir arkadaş da olun.Onu sohbetlerinizle rahatlatmaya çalışın.Unutmayın;Erkek sevgiden önce şefkat ister.Çünkü her kadında biraz da annesini arar...


Esnek ve anlayışlı olun

Aşırı baskıcı ve kıskanç bir kadının eşi,bu durumdan dolayı öfke ve stres yaşar.Bu tür olumsuz duygular,erkeğin eşinden intikam almak için bilinçsizce onu aldatmasına neden olabilir.Çok sorgulamayın,arada erkek arkadaşları ile takılmasına izin verin.Erkek serbest bırakıldıkça evine bağlanan,baskı altına alındıkça eşinden uzaklaşan tuhaf bir yapıya sahiptir.

Cinsel hayatınızı canlı tutun

Kendinize bakın!Evlilik ve çocuk gibi nedenler kendinizi salmanıza neden olmasın.Giyim,seksi iç giyim,makyaj,erotizm...Kadın bakımına dair ne varsa aşırıya kaçmadan takip edin.Kendisini sizden daha alımlı ve güzel olduğunu düşünen her kadının, ‘’ideal erkek’’ olarak görünen kocanızı elde etmeye çalışabileceğini unutmayın.

Bu Makale Tam Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top