Bir erkeği etkilemenin ve elde etmenin yolları


Erkekleri etkilemenin ve elde etmenin yolları

Bir erkeği etkilemenin ve elde etmenin yolları nelerdir? Sorusu çoğu kadın ve genç kızın cevabını aradığı sorulardan birisi...Maalesef internet bu konuda yığınla yanıltıcı bilgi ve öğütlerle dolu.Bir erkeği etkilemek ,elde etmek ve kendine bağlamak için olmadık yöntemler deneyen kadınlar hem istediklerine ulaşamıyor,hem de kişisel saygınlıklarını zedeliyorlar.

Bu yazımızda ;Psikolojik deneylerle kanıtlanmış ,garantili erkekleri etkileme ve elde etme yollarını açıklayacağız.

Erkekleri etkilemenin  ve elde etmenin püf noktaları

1-İlk izlenim önemli

Eğer ilgi duyduğunuz erkekle ilk kez buluşacaksanız veya bir arkadaş ortamında birlikte olacaksanız,onun dikkatini çekmeniz önemli.Ama nasıl bir dikkat çekme? Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki,insanlar hakkında bir fikir edinmemizde ilk izlenimin payı %90 civarında.Ve asıl önemli olan ise,ilk izlenimin olumlu veya olumsuz etkisi karşımızdaki insanda kolay silinmiyor! İyi bir ilk intiba bırakmak için yapmanız gerekenler;

-Tanışma ve iletişim esnasında göz kontağını hiç kesmeyin.

-Resmi ve yapmacık olmayan ,samimi bir tebessüm yüzünüzden eksik olmasın.

-Kendinizi tanıtırken monoton kalıplardan uzak durun.Örneğin; ‘’Bankada müşteri temsilcisiyim’’demek yerine,’’ Onlarca imza alıp,karşılığında borç para veriyorum’’ gibi esprili bir meslek açıklaması.

-Beden diliniz ona olan ilginizi yansıtmalı; Yapılan bilimsel deneyler beden dilinin iletişimde büyük rol oynadığını kanıtlamış durumda.Aşık olduğunuz veya ilgi duyduğunuz bir erkeği etkilemek için doğru beden diliyle iletişim kurmalısınız.Örneğin onunla konuşurken hafifi öne doğru eğilmek,kol ve bacakları dışa doğru açık vaziyette tutmak,ona olan ilginizi ve açıklığınızı gösterir.


2-Sıkıcı konulardan uzak durun

İlk kez çıktığınız veya uzaktan ilgi duyup sohbet etme şansı yakaladığınız bir erkekle ilk sohbet konularınız kesinlikle sıkıcı ve karamsar konular olmamalı.örneğin iş yerinden bir erkeğe ilgi duyuyorsunuz ve toplantı arasında konuşma şansı yakaladınız.Ona şirketin geleceğinden,işsizlikten v.b şeylerden söz etmek yerine,daha eğlenceli konulardan sohbet açın.

3-Hobi ve zevklerini öğrenin

Tanıyor olsanız bile hoşlandığınız ilgi alanlarını,zevklerin,hobilerini araştırın.Arkadaşları,akrabaları,iş yerinde masasında kullandığı eşyalar,arabasındaki bazı logo ve çıkartmalar...Her insan ilgi alanlarını ve hobilerini bir şekilde dışa vurur.Örneğin balık tutmaya hevesli bir erkeğin iş yerindeki odasının duvarına tutuğu balıkla çekilmiş fotoğrafını asması gibi..Facebook,Twitter,Instagram’da zevk ve hobileri öğrenmek için iyi birer kaynaktır.

Erkekler zevk ve ilgi alanlarında bilgi sahibi kadınlarla sohbet etmeyi çok etkileyici bulurlar.Hatta bu sohbetler çoğu erkeği karşısındaki kadına aşık eder.


4-Abartılı makyaj yapmayın,gözlerini öne çıkartan makyaj tercih edin

Kendinize aşık etmek istediğiniz erkeği elde edene kadar gözlerinizi ön plana çıkaran makyaj tercih etmenizin başarı şansınızı artırdığını biliyor muydunuz? Çok ağır olmayan gözlere vurgu yapan makyajı olan bir kadının,göz makyajı standart olan bir kadına göre erkekler tarafından daha etkileyici bulunduğu yapılan psikoloji deneyleriyle kanıtlanmış bir gerçek.Tekrar hatırlatmakta yarar var; Ne kadar çok göz makyajı,o kadar yüksek etki diye bir beklentiye girip aşırı makyaj yapmayın.


5-Aynalama yapın

İngilizcede ‘’mirroring’’ denilen aynalama,karşımızdakinin mimik ve beden dilini tekrar edip ona yansıtmaktır.Dozu iyi ayarlanmış bir aynalama, karşımızdakini iyi hissettirir ve ilgisini artırır.Örneğin;Etkilemek istediğiniz erkekle sohbet ediyorsunuz ve o öne doğru eğilerek bir şeyler anlatmaya başladı.Sizde dikkat çekmeyecek ölçüde ilgiyle öne eğilirseniz,sizin kendisine ve anlattıklarına değer verdiğinizi hissedecek ve sohbetin ambiansından bilinçsizce etkilenecektir.Aynalama konusunda dikkat edilmesi gereken nokta;Bire bir ne yaparsa aynı anda taklit etmemeli,doğal ve dikkat çekmeyecek şekilde aynalama yapmalısınız.

6-Sol tarafından yürüyün

Beynimizin sol tarafı düşünce,mantık,hafıza işlerini hallederken,sağ tarafı duygu,güzellik his işlerini yapar.İlginç bilimsel gerçek ise;Beynin sağ kısmı sol kulakla,sol kısmı sağ kulakla bağlantılıdır.Yani elde etmek istediğiniz erkekle yolda yürürken onun sol tarafına geçip konuşmanız,beyninin sağ tarafında olan duygu ve hisler  kısmını harekete geçirir.Sam Houston State Universitesi’nin yaptığı  bilimsel çalışmada bu bilimsel realiteyi doğruluyor.


7-Dolaylı iltifatlarda bulunun

Bir erkeği etkilemenin sırlarından biriside,doğal,sırıtmayan taltif ve iltifatlardır.İltifat etme konusunda kadınlar iki temel hata yapmaktalar;Ya kadınlık egosuna yenik düşüp hiç iltifat etmezler, yada iltifatın dozunu kaçırıp kendilerini sıradanlaştırırlar.

Bu iki hataya düşmeden bir erkeği onore etmeniz onun egosunu okşar,ilgisini çeker.Örneğin;’’ Üzerindeki gömleği çok beğendim,harika görünüyor! Nereden aldın? Kardeşime doğum gününde bu gömlekten hediye edicem.’’ gibi bir dolaylı iltifat onun dikkatini çekip,etkilemenize yardımcı olur.

Tüm bu önerilerin işe yaraması için doğal olmanız,kendinize güvenmeniz ise en temel iki gereklilik.

Not:Bu makale TAM Koçluk tarafından kaleme alınmıştır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top