Çekici Erkeklerin 9 Özelliği


Kadınların Erkeklerde Etkileyici Bulduğu 9 Şey!

Bir kadını veya genç kızı elde etmek isteyen erkek,onu etkilemek için çeşitli yöntemlere başvurur...Kulaktan dolma bilgilerle yapılan bu ‘’etkileme kurlarının’’ maalesef çoğu bir işe yaramaz...

Bu yazımda;kadının,erkeklerde etkileyici bulduğu şeyleri ,bilimsel veriler ve geniş katılımlı anketlerin sonuçlarına göre açıklayacağım.Aşağıda yer alan özelliklerin bir kısmı şans ve genetik kodla ilgiliyken bazıları da ufak çabalarla  elde edilebilecek özellikler...

''Çekici erkek nasıl olunur?'' sorusunun cevabını maddeler halinde şu şekilde özetlemek mümkün;

Dövmeli Erkek

İlkel toplumlardan günümüze dek devam blinçsiz dışa vuruma gösteriyor ki,güçlü ve cesur erkekler vücutlarına yaptıkları riskli şeylerle bu güçlerini sergiliyorlar...Halen ilkel bir hayat süren kabilelerde dişiyi etkilemek için yapılan gösterilerde bu tür simgeler sıkça kullanılmakta.

Günümüz modern erkeğinde ise dövme ve piercing güç simgesi olarak kullanılan bedensel aksesuarların başında gelmekte.Piercing’in yeri halen tartışmalı olsa da,abartıya kaçmayan,hatta ilgi ve merak uyandıracak gizeme sahip bir dövme,kadınları etkilemeye ve hatta baştan çıkarmaya yardımcı olabilir...Özetle;Dövmeli erkek çekicidir.


Evcil Hayvanı Olan Erkek

Köpeğini gezdirirken kız tavlayan erkek hikayelerine sanırım hepimiz aşinayız...Beslenen evcil hayvanın (kedi,köpek v.d) kadınlara sevimli gelmesi ve onu severken erkekle de iletişime geçmesi,evcil hayvanı olan erkeği elbette avantajlı yapıyor ama,konu sadece bu değil.

Yapılan anketler gösteriyor ki,evcil hayvan besleyen erkek kadınlara daha babacan,sevimli ve şefkatli geliyor.Bir canlının sorumluluğunu alıp onu layıkıyla büyüten erkeğin ileride iyi bir baba ve ilgili bir koca olacağı düşüncesi oluşuyor.İstemsizce oluşan bu imge, kadına cezbedici geliyor.


İlgiyle Dinleyen Erkek

Kadın romantizminde belirleyici olan noktalardan birisi de,geçmişini anlatırken onu aktif olarak dinleyen bir eş veya sevgilidir...Nedeni tam olarak açıklanamamakla birlikte,kadınlar duygusallaştıkları anlarda,geçmişlerine dair samimi paylaşımlarda bulunurlar.

İşte tamda bu anlarda,onları ilgi ve dikkatle dinleyen bir erkek isterler.Erkeğin onu Baştan savmadığını ve yüzeysel dinlemediğine ikna olan kadın için o erkek gerçek bir yol arkadaşıdır.


Özgüveni Yüksek Erkek

Kabalık ve zorbalıkla en çok karıştırılan konudur özgüven...T.V dizilerinin ve sosyal medyanın(instagram,facebook,twitter,v.d) etkisiyle aynı tarz giyinen,saç ve sakal modelleri aynı,hatta bire bir aynı ifadeyle poz veren ‘’çakma maço’’ erkeklerden söz etmiyorum...

Alçak gönüllülük ekseninde ilerleyen,gerektiği zamanlarda düşünsel ve fiziksel anlamda meydan okuyan,düşüncelerini ve isteklerini açıkça söyleyebilen bir erkek,kadına özgüvenli görünüyor ve çekici geliyor.

Pratik Zekalı Erkek

Diğer bir yazımda ele aldığım üzere,pratik zeka ve espri yeteneği geliştirebilir...Haftalık mizah dergileri takip etmek,strateji gücünü geliştiren oyunlar oynamak,sosyal yardım derneklerine üye olmak gibi faydalı aktiviteler,insanın pratik zekasını geliştirmesine,hızlı çözümler bulmasına,hazır-cevap olmasına ve spontane(kurgulanmamış) espriler yapmasına yardımcı olur.

Bu tür erkekler tarihin her döneminde(çirkin olsalar dahi) kadınlara hep çekici gelmişlerdir.


Zengin Erkek

Para,para,para...Maddi anlamla güçlü erkeklerin çoğu kadın için bir çekim merkezi olduğunu sanırım söylemeye bile gerek yok.

Fit ve Bakımlı Erkek

Öyle vücut geliştirme sporu ile uğraşan bir erkek olmasını kastetmiyorum.Göbek kısmı yağsız,kol ve bacak kasları diri bir erkek görsel anlamda kadınları etkiler,sosyal kabulü daha yüksek olur.


Buğulu Ses Tonuna Sahip Erkek

Doğuştan gelen bir şans aslında bu özellik...Kadınların çoğu tiyatral ve mikrofonik sese sahip erkekleri etkileyici buluyorlar.Özellikle derinden ve buğulu sesi olan erkekle sohbet eden kadınların,o erkeği diğerlerine nazaran daha çekici buldukları yapılan anketlerle kanıtlanmış bir gerçek.

Müzik Aleti Çalan Erkek

Bu başlığı görünce ilk olarak zihnimizde ‘’gitar çalan erkek’’ tiplemesi oluşur ancak,konu sadece gitarla sınırlı değil.

Herhangi bir müzik aletini duygusunu katarak başarıyla çalabilen erkeklerin,kadınların ilgisini daha fazla çektiği,yapılan onlarca gözlem çalışması ile onaylanmış bir realitedir.

Yazıma başlarken de belirttiğim gibi,illa çok zengin ve yakışıklı bir erkek olmanıza gerek yok!Elbette para ve fizik bir avantaj ama,bunlara sahip değilseniz bile,yaşam tarzınızda ufak değişimler yaparak kadınları etkileyen bir erkeğe dönüşmeniz mümkün.

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından kaleme alınmıştır.www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top