Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır ?


Erkekler  hangi kadınlardan hoşlanır?

Kabul etmeliyiz ki, ’’Erkekler ne tür kadınlardan hoşlanır?’’ sorusunun cevabı , ‘’kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır ?’’ sorusunun cevabı kadar karmaşık değil. Çünkü erkekler kadınlara nazaran daha düz  ve yalın bir düşünce sistemine sahiptirler.

Bu yazımda , ilişki koçluğu seanslarında danışanlarımdan gelen ‘’ erkekler bir kadından ne bekler ? erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır?’’  sorularına bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış cevaplar vereceğim.

Erkeklerin cinsellikle ilgili beklentilerini ise sitenin Cinsellik sayfasında yer alan iki yazımdan ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz(Erkekler yatakta ne ister).

Erkekler nasıl bir eş veya sevgili ister? 

Erkekler  zeki kadınlardan hoşlanır

ABD ‘de yapılan ve bekar erkeklerin katıldığı bir ankete göre,erkeklerin %87 ‘si  zeki ve eğitimli kadınlardan hoşlanıyorlar.Ülkemiz için ise farklı bir durum söz konusu; Türk erkeği sevgili olma aşamasında zeki,kültürlü ve eğitimli kadın isterken, evleneceği kadının  kariyer olarak kendisinden üstün olmasını, daha çok para kazanmasını,hatta çalışan kadın olmasını istemiyor.

Y Kuşağı erkekleri ise bu konuda ABD de yapılan anketle benzer görüşteler...Yani  sevgili ve eşlerinin zeki ve eğitimli olmasını istiyorlar.

Erkekler şefkatli kadınlardan hoşlanır

Bazı yazılarımda dile getirdiğim üzere, erkekler sevgilisinde veya eşinde ‘’anne şefkati’’  bekliyor. Bu beklenti,dünyanın hemen her yerindeki erkeklerin ortak isteği.Nedeni ise gayet açık; Erkekler anne sevgisini bir ömür boyu isterler.Bu istek psikolojik bir beklentidir.

Eğer sevdiğiniz erkeğin kalbini çalmak istiyorsanız,ona aşırıya kaçmayan ve sırıtmayan bir şefkatle yaklaşmalısınız.

Erkekler özgüvenli kadınlardan hoşlanır

Kendine güvenen kadınla şımarık kadın çok karıştırılan iki kavram...Sevgilisini veya kocasını etkilemek isteyen çoğu kadın özgüvenli  bir duruş sergilemek adına aşırı dışavurumcu ve rahatsız edici tavırlar sergiliyorlar.

Oysa ikisi arasındaki temel fark şu; Şımarıklık bir tür saldırı iken,özgüven yeterli güç ve cesaret olduğu halde saldırmamak,ama gerektiğinde kendini başarıyla savunmasını bilmektir.


Erkekler  doğal kadınlardan hoşlanır

Sık karıştırılan bir başlık daha .. Doğal görünmek için ne pespaye olmaya gerek var, ne de erkek ağzı ile argo konuşmaya!

Erkekler doğal kadınlardan hoşlanıyor diye,maalesef yukarıdaki iki hata sıkça yapılıyor.Doğallığın ölçüsü şu olmalı;Kadın bakımını ve zarafetini göz ardı etmeden,kendiniz gibi olmanız,kendiniz gibi yaşamanız ve hislerinizi paylaşmanız.


Erkekler samimi kadınlardan hoşlanır

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre erkekler samimi iletişim kurabildikleri kadınların fiziksel olumsuzluklarına daha az odaklanıyorlar ve onları daha çekici buluyorlar.Tabi ki böyle olması normal çünkü,yazıma başlarken de belirttiğim gibi,erkekler net ve yalındırlar ve yalın iletişimi severler.Konuya bu açıdan bakınca,tavırları,davranışları ve konuşmaları dolaylı olan bir kadının erkeğe itici gelmesi doğaldır.

Özetle;Erkekler samimi,doğal,şefkatli,zeki kadınlardan hoşlanırlar.Bu konuda internetteki bilgi kirliliğine aldanmayın.Bir erkeği elde etmek  veya erkeklerin ilgisi hep üzerinizde hissetmek istiyorsanız dış görünüm(elbise,makyaj,parfüm v.d) konularından önce bu alanlara odaklanmanızı tavsiye ederim.

Bu makale TAM Koçluk tarafından yazılmıştır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top