Eski sevgilime hala aşığım! dedirten 11 belirti


Eski sevgiliyi unutamadığınızı gösteren 11 işaret

Eski sevgili (Ex aşk) özlemi zaman-zaman herkeste depreşebilir.Ama bazı aşklar vardır ki,kabul etmek istemesek bile aklımızdan çıkmaz...

Eski sevgiliyi unutamamak,bazen bizi mevcut ilişkimizde zor duruma sokar,bazen gece yarısı sarhoş kafayla attığımız bir mesajla tekrar bir araya getirir.Eski aşkı unutmak ile unutmak istemek ise iki farklı şeydir.Biri niyet,diğeri ise duygudur.Biten bir ilişkiyi unutmak,yaşanılan duygu yoğunluğuna,paylaşımların kalitesine ve kişilik yapısına göre değişmekle birlikte en az üç ay sürmektedir.

Eğer aşağıda yer alan eski sevgiliye geri dönme emareleri  3-6 aylık sürede kaybolmadıysa,yüksek ihtimalle siz eski sevgilinizi unutamamışsınızdır.

‘’Eski sevgilimi hala seviyorum! ‘’ anlamı taşıyan 11 belirti

1- Ondan gelecek bir mesajı bekliyorsanız;İlişkinin üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen,whatsapp,sms,tango veya başka bir mesajlaşma yoluyla eski sevgilinizin göndereceği bir mesajı gözünüz arıyor ise,onu hala seviyorsunuz demektir.

2-Size verdiği hediyeleri atamadıysanız;Bir danışanım eski sevgilisinden ayrılıp başka bir erkekle evlendiği halde eski sevgilisinin hediyelerini hala atamadığını,onlara kıyamadığını söylemişti...Eski sevgilin aldığı hediyeleri atmaya kıyamamak,onu unutamadığınızın kesin işaretlerinden birisidir.


3-Arkadaşlarını görünce heyecanlanıyorsanız;Bırakın eski sevgiliyi,onun yakın arkadaşlarını görünce bile heyecanlanmak,eski sevgiliden bir haber almayı ümit etmekte bir diğer unutamama göstergesidir.

4-Sosyal medyada hala arkadaşsanız;Aşk bitince(dostça bir ayrılık olsa bile),eski sevgiliyle iletişimi kesmenin doğru bir yöntem olduğunu savunanlardanım...Facebook,Twitter,Google+ gibi sosyal medya platformlarındaki arkadaşlığınız devam ediyorsa,eski sevgilinizi çevrelerinizden ve arkadaş listenizden sil(e)mediyseniz,onun paylaşımlarını takip ediyorsanız,o sizin için önemini korumaya devam ediyor demektir.

5-Ortak değerleriniz sizin için hala anlamlıysa;İlişkinize adadığınız, ‘’bizim şarkımız’’ dediğiniz parçayı olur olmaz yerlerde duyduğunuzda bile hüzünlenip eski günleri anıyorsanız,ilk tanıştığınız yer,birlikte gittiğiniz ilk film,hep takıldığınız kafe... Tüm bu ortak değerler hala burnunuzun direğini sızlatıyorsa,eski sevgiliyi geri kazanma yolları aramanızda fayda var.

6-Farkında olmadan sürekli ondan bahsediyorsanız;Arkadaş sohbetlerinde hiç alakasız bir konuyu bile eski sevgiliye bağlamayı başarıyorsanız,onu anlatırken yüreğiniz pır –pır atıyorsa ‘’Ex aşkım bana neler ettin’’ kıvamında şarkılar söyleme zamanıdır . J


7-Suçluluk duyuyorsanız;Başka erkeklere flört veya sevgili olma denemeleriniz suçluluk hisleri kısa sürdüyse,tek gecelik kaçamak hayalleriniz hayal kırıklığı ile sonuçlandıysa,eski sevgiliniz hala kalbinizde kocaman bir yer kaplıyor demektir.

8-Diğer erkekleri onunla kıyaslıyorsanız;Başka erkekleri veya kızları eski sevgili ile kıyaslamak,o insanların eksik ve hatalarını eski sevgiliyi baz alarak değerlendirmekte en belirgin eski sevgiliyi unutamama göstergesidir.

9-Sürekli ‘’iyi ki bitti’’ diyorsanız;Sertap Erener bile şarkısında eski aşkını iyi ki bitti diyerek özlemle anıyor da siz neden kendinizi kasıyorsunuz ki? ‘’Ben böyle iyiyim’’,’’Aman ya kurtuldum’’ ,’’Ohh be dünya varmış’’ gibi cümleleri gerekli gereksiz her yerde kurmanın,mezarlıktan geçerken korkmamak için ıslık çalan birinin ruh halinden pek bir farkı yoktur J

10-Yeni sevgilisinden nefret ediyorsanız;Eee hani bitmişti?Eski sevgilinizin yeni sevgilisi olduğunu öğrenince üzüldüyseniz,kim olduğunu araştırıyorsanız,yeni kız veya erkek arkadaşına karşı nefret,öfke,kıskançlık gibi duygular besliyorsanız ‘’Umurumda değil ne yaparsa yapsın!’’ cümlesi eski sevgiliyi hala sahiplendiğinizin bir yansımasıdır.


11-Onunla karşılaşma ihtimaliniz olan yerlerde geziyorsanız;Onun gittiği yerlere şöyle geçerken bir uğramak,evinin etrafında arabayla tesadüfen(!) tur atmak,iş çıkış saatinde ofisinin yakınlarına yolunuzun düşmesi eski sevgiliyi özlemekten de öte,derdinden deli olduğunuzun ama gurur yapıp arayamadığınızın   göstergesi olabilir mi? J

Özetle sevgili arkadaşlar;Eski sevgiliyi unutmak konusunda kendinizi o kadar üzmeyin.Eğer yukarıdaki belirtilerin hepsini veya çoğunluğunu kendinizde görüyorsanız,eski sevgilime aşık mıyım? testi gibi şeylerle zaman harcamayın. Geri dönülebilir bir noktadaysanız,eski sevgiliyi kazanmanın yollarını arayın.Çok iyi bildiğiniz bir nakaratla yazımı noktalıyorum;Aşkta gurur yoktur.:)

Not:Konun devamı olan şu yazıyı da okumanızı öneririm;Eski sevgiliyi geri kazanma yolları  http://guzelimguzel.com/Detay/iliskiler/Eski-sevgiliyi-geri-kazanma-yollari-/459Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top