Eski sevgiliyi geri kazanma yolları


Eski sevgiliyle yeniden birleşme yolları

Konuyla ilgili bir önceki yazımda eski sevgiliye hala aşık olduğunuzu gösteren 11 belirtiyi açıklamıştım.Bu yazı da onun devamı niteliğinde.Eski sevgiliyi unutamayan bir insan onu tekrar kazanmak için neler yapmalı? Sorusuna bilimsel,denenmiş,etkili cevaplar verirken,yapılmaması gereken hatalar üzerinde de duracağız.

Biraz uzun olacak bu yazıyı okuma sabrı gösterirseniz,eski sevgiliyle yeniden birleşmek için yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler hakkında net bir fikre sahip olursunuz.Hazırsanız başlayalım J

Eski sevgiliyi geri kazanmanın yolları

Arayın;Eski sevgiliyle yeniden birleşmek için atacağınız ilk adım doğru iletişim yöntemini kullanmak olmalı.Bunun en iyi yolu da sesli olarak konuşmaktır.Mesaj,e-mail,sosyal medya (facebook,twitter v.d) gibi yollarla yapacağınız iletişim,kendinizi sağlıklı ifade etmenizi engellediği gibi,eski sevgilinizin hangi ruh halinde olduğunu kestirememenize neden olur.Peki eski sevgiliyle uzun bir aradan sonra telefonda nasıl konuşmalı,neler söylenmeli,nelerden söz edilmemeli;

-Ayık ve sakin kafayla arayın:Sarhoşken veya kendinizi çok perişan hissediyorken sakın aramayın.

-Doğru zamanda arayın:Gece geç saatlerde veya iş temposunun yoğun olduğu zamanlarda aramayın.

-Sakin olun:Öz güvenli ve sıcak bir ses tonuyla ‘’Merhaba,ben(isminiz) nasılsın (eski sevgilinizin ismi) uzun zamandır haberleşemiyoruz sesini duymak istedim.’’ Tarzında bir açılışla konuşmaya başlayın.

-Sözünü kesmeyin;Sorduğunuz sorulara verdiği cevaplar esnasında heyecanlanıp sözünü kesmeyin.Bu durum iletişimde karmaşaya neden olabilir.

-Güçlü veya zayıf görünmeye çalışmayın:Aşkından deli olup arayan kızlar,eski sevgilisini aradıklarında iki temel hata yapıyorlar;Ya nispet yapar gibi güçlü görünmeye çalışıyorlar ya da onsuz çok mutsuz ve aciz olduklarını hissettiriyorlar.Bu iki hata eski sevgilide iki farklı algı yaratabilir;Eğer gereğinden fazla güçlü görünme kaygısıyla konuşursanız,o da size güçlü görünmek ister,yeniden başlamak isteği karşılıklı olsa bile daha ilk konuşmada bu istek kaybolur.Eğer çok aciz ve güçsüz ifadelerle,zayıf bir ses tonuyla konuşursanız,eski sevgiliniz bu durumdan yararlanmak isteyebilir.Bu nedenlerle;Ölçülü,dengeli,ne uzak ne yakın ,ama hepsinden önemlisi samimi bir ses tonuyla konuşun.

-Konuşmasını sağlayın;Onu konuşmaya ve anlatmaya itecek sorular sorun.Cevabı Evet veya Hayır olan kapalı uçlu sorulardan uzak durun.Örneğin;’’İşin hala yoğun mu?’’ sorusuna ‘’Evet yoğun ‘’veya ‘’Hayır eskisi kadar yoğun değil’’ gibi kısa cevaplar vermesi yüksek ihtimaldir.Bu nedenle,’’İş hayatın nasıl gidiyor?’’ gibi bir soru onu daha çok paylaşımda bulunmaya teşvik edecektir.

-Buluşma daveti için cesaretlendirin;Geldik konuşmanın final kısmına! Tüm emeklerinizin karşılığını almak ve eski sevgiliyle yeniden buluşmak konuşma nasıl devam etmeli? Eğer eski sevgilinizinde sizi özlediğine dair üstü kapalı imalar duyuyorsanız,konuşması sizinki gibi içten ve samimiyse,büyük ihtimal sizi bir kahveye içmeye davet edecektir.Peki konuşma istediğiniz gibi olmasına rağmen ya herhangi bir davet gelmez ise? Erkekler duygularını kolay ifade edemezler.Hele de telefonda aylar sonra eski sevgilisiyle konuşan bir erkek şaşkınlıktan ne diyeceğini unutur,eli ayağına dolaşabilir.Bu nedenle,’’buluşma davetini erkek yapmalı’’ gibi anlamsız beklentiden kurtulun. Tüm cesaretinizi toplayıp onu aradıysanız,konuşmanızda onunda sizi özlediğini ve buluşmak istediğini anladıysanız,son bir hamle daha yapmak size bir şey kaybettirmez,aksine eski sevgilinizi geri kazandırabilir! Konuşmanın bitmesine yakın,ondan bir davet gelmeyeceğini anlarsanız’’İkimizinde meğer konuşacak ne çok şeyi varmış...Eğer senin içinde sakıncası yoksa uygun olduğun bir zamanda buluşup bu sohbeti kaldığı yerden devam ettirelim mi? ‘’ sorusunu yöneltin.Bu davete olumlu bir yanıt alırsanız,buluşma yer ve zamanını önerin.’’Cumartesi uygunsan hep gittiğimiz (mekan adı....)’da saat 1 de buluşalım mı?’’ gibi...

Tebrikler ! Telefonda konuşmanız istediğiniz gibi sonuçlandı J Heyecan,sevinç gibi karmaşık duygular yaşıyor olmanız büyük ihtimal!Aylardan sonra onu göreceksiniz...Peki eski sevgiliyle tekrar buluşma nasıl olmalı,onu geri kazanmak için neler yapılmalı ve yapılmamalı?

Eski sevgiliyle buluşmaya gitmeden önce yapmanız ve yapmamanız gerekenler;

-Aşırı makyaj yapmayın;Erkeklerin abartılı makyaj yapan kadınlarla iletişimde zorluk çektikleri bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.Bu nedenle doğal ve hafif bir makyaj yapın.

-Çok fazla takı ve aksesuar kullanmayın;İletişim teknikleri eğitimlerinde sıkça dile getirildiği gibi;Üzerinizdeki takılar ne kadar çok olursa,karşınızdaki insanın size olan odaklanması o kadar azalır.Eski sevgiliniz aksesuarlara değil,size odaklansın J

-Aşırı  iddialı kıyafetler giymeyin;Onu cinsel olarak da etkilemek için dişiliğinizi ön plana çıkaran bir elbise giymeyi planlıyorsanız,bu fikrinizi çöpe atın!Bu tür kıyafetler,eski sevgilinizin hayranlığından daha çok tepkisini çeker.Zaten sizi bedensel ve ruhsal olarak tanıyan bir insana dişiliğinizi yeniden ispat etmenin kime ne yararı olabilir ki?

-Ağır kokular tercih etmeyin;Sıkça yapılan bir başka hata...Güzel kokmak önemlidir ama,eski sevgiliyi geri kazanmanın yolu bir şişe parfümü üzerinize boca etmek değildir Birlikte olduğunuz zamanlarda onun kokusunu beğendiği bir parfümünüzü abartısızca kullanın.

-Aşırı salaş giyinmeyin;Giyim tarzınızı biliyor olsa bile,çok salaş ve rahat giyinip buluşmaya gitmeyin.Nasıl aşırı seksapel kıyafetler kötü bir algı yaratıyorsa,salaş ve bakımsız görünmekte aynı algıları yaratabilir.

Hazırlıklar tamam,geldik buluşma anına;

Eski sevgiliyle tekrar buluşmada nelere dikkat etmeli?

-Geç veya çok erken gitmeyin;Randevunuzdan 5 dakika önce buluşulacak mekanda olmanız idealdir.

-Heyecanınızı baskılayın;Onu gördüğünüz an heyecandan kalbiniz duracak gibi olsa bile,mümkün olduğunca sakin görünün.Sakarlık ve patavatsızlıklar en çok bu heyecan anlarında olur.

-Gözlerine bakın;Konuşurken başka bir şeylerle ilgilenmeyin.Eski sevgilinizi göz teması kurarak dinleyin.

-Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın;Mimikleriniz karşı tarafa pozitif enerji yansıtsın.Anlattığı şeyleri tebessüm eden naif bir ifadeyle dinleyin.Anlatılan komik şeylere gülün ama aşırı mutluluğun verdiği özgüvenle abartılı kahkahalar atmayın.Yaptığınız bir espri veya anlattığınız komik bir olaya hem anlatıp hem gülen taraf olmayın.

-Mümkünse alkol almayın;Eski sevgiliyle tekrar buluşmada sarhoş olmak buluşmayı amacından saptırabilir.Bedensel ve cinsel bir haz eksenine kaydırabilir.Diğer yandan,alkollü bir yeniden başlangıç sağlıklı bir başlangıç olmayabilir.Bu nedenlerle alkol alınmayan bir mekana gidin,eğer gittiğiniz yerde alkol alınıyorsa bir kadehten fazla almayın.

-Eski mutlu günlerinizden söz etmeyin;Eski sevgiliniz konuyu açmadıkça,eski günleri konuşan taraf siz olmayın.Onunla yeniden sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız,geçmişte yaşanan güzel anıları belleğinizde tutun.Çünkü,bu güzel anılar yad edilirken,konu mutlaka ayrılma nedenlerinize gelecektir.

-Hislerinizi paylaşın;Doğru zamanlama ile,’’İyi ki buluştuk’’,’’Seninle sohbet etmek bana iyi geldi’’,’’Seninle konuşmayı çok özlemişim’’gibi samimi hislerinizi paylaşın.Bu tür paylaşımlar eski sevgilinizi de cesaretlendirecektir ve bir sonraki buluşmanın alt yapısını hazırlayacaktır.

-Olumsuz şeylerden söz etmeyin;Kendinizde,ailenizde,işyerinde yaşanılan olumsuz şeyleri konuşmaktan kaçının.Duygusal bir bağ kurmak için yapılan bu tür sohbetler karşınızdaki insanı sıkar.Politika,felsefe gibi ağır konulardan uzak durmanızı ise sanırım söylememe gerek yok J

-Tadında bırakın;Karşılıklı özlem cinsel arzularınızı karşı konulamaz bir noktaya getirmiş olsa bile,eski sevgiliyle ilk buluşmada asla sevişmeyin.İlk buluşmada yaşanacak zamansız seks,yeniden filizlenecek ilişkinin sağlığını bozabilir.

-Riskli yiyecek ve içeceklerden uzak durun;Mutlu olduğunuz için muhtemelen iştahınızda açık olacaktır bu buluşmada J Eski sevgiliniz bu tür konulara takan biri olmasa da,kokulu,baharatlı,yenilmesi meşakkatli yemekler sipariş etmeyin.Düşünsenize,siz hararetle bir şeyler anlatırken,dişinize yapışıp kalan bir maydanoz parçası var ve eski sevgiliniz onu görüyor J

-Bir sonraki buluşma için teklifi siz yapmayın;Telefonda başladınız,ilk buluşma gerçekleşti ve tüm bu adımlarda her şey istediğiniz gibi ilerliyor...Ama bir öncekinden farklı olarak,bir sonraki buluşma için davet eden siz olmayın, ikinci adımı ondan bekleyin.Gelecek buluşma teklifini mutluluğunuzu ifade ederek kabul etmeyi unutmayınJ

Bu adımdan sonra buluşma ve görüşmeler sıklaşacak ve eski sevgilinizle tekrar çıkmaya başlayacaksınız.Peki,eski sevgiliyle yeni ve sağlıklı bir ilişki başlangıcı yapmak için nelere dikkat etmeli? diye merak ediyorsanız,konun devamı olan şu yazıyı okuyun;Eski sevgiliyle yeni bir başlangıç için 8 tavsiye http://guzelimguzel.com/Detay/iliskiler/Eski-es-veya-sevgili-ile-yeni-bir-baslangic-icin-8-tavsiye/460


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top