İlk buluşmada uzak durmanız gereken 6 konu !


İlk  buluşmada söylememeniz gereken 6 şey

Hoşlandığımız birisiyle ilk buluşmada nelerden konuşmalı,hangi konulardan uzak durmalı? Onca emek ve çaba sonucu elde etmeyi başardığımız sevgili adayını yanlış ilk izlenimle kendimizden soğutup kaçırmamak için ilk buluşma sohbeti çok önemli...

Kız / erkek fark etmeksizin,çoğu insan yeni tanımaya başladığı birisiyle sohbet ederken bazı konuların açılmasından rahatsız olur.Çünkü her insan sosyalleşme adımlarında önce kendini güvene almak ister.Karşısındakini tanıdıkça özel alanına girmesine izin verir,yani halk dilindeki deyimiyle ona açılır.

İlk buluşmada flört etmeye başladığınız kadın veya erkeği etkilemek ve elde etmek istiyorsanız kaçınmanız gereken sohbet konuları şunlardır;

1- Uzun vadeli planlarınızdan söz etmeyin

Kaç çocuk yapmak istediğiniz,düğününüzün nasıl olmasını hayal ettiğiniz,on yıl sonra yurtdışına yerleşmek hayaliniz... İlk buluşmada böyle konular açmanız,sevgilinizin gözünü korkutabilir.Bunların yerine daha yakın zamana ait şeylerden konuşun.Eğer bu tür flört ettiğiniz insan açarsa onu sakince dinleyin,yumuşak cümlelerle görüşünüzü bildirin.


2- Eski ilişkinizden bahsetmeyin

Yeni sevgilinizi yüceltmek  için bile olsa, eski eşiniz veya sevgilinizle onu kıyaslamayın.Hatta bırakın kıyaslamayı,onun konusunu dahi açmayın.Bu tür bir sohbet,sizin eski ilişkinizi unutamadığınız anlamına gelir ve karşınızdaki insan kendisini değersiz hisseder.

Eski eş veya sevgilinizi yeni sevgiliniz sorup konu açmak isterse,geçmişin geçmişte kaldığını belirten bir –iki kesin cümle ile konuyu kapatın,konuşmakta ısrar ederse yeni sevgili adayınızın doğru insan olup-olmadığını sorgulayın.Çünkü; Bir insan eşinin veya sevgilisinin eski aşlarını ve ilişkilerini ne kadar çok merak ediyorsa o oranda yetersizlik duygusu ve özgüven sorunu vardır.Bu kesin olarak kanıtlanmış psikolojik bir gerçektir.

3- Prensip ve takıntılarınız hakkında konuşmayın

Onu etkilemek adına ne kadar prensipli olduğunuzu anlatmak,emin olun karşınızdaki insanı sizden kaçırır.Çünkü kimse ciddi ve prensipli birisiyle sürekli kontrol ediliyormuş hissiyle rahat konuşamaz.Hayata bakışınız,prensipleriniz şimdilik sizde kalsın,ona karşı olabildiğince esnek ve pozitif yaklaşın.

Bir diğer konu takıntı (obsesyon) ve diğer masum psikolojik sorunlardan konuşmaktır.Mevcut takıntı ve mizaç bozukluklarınız size,çevrenize masum gelebilir ama,sizi yeni tanıyan birisine şirin görünmek için bunları anlatmanız,o insanı korkutabilir.


4- Cinsellik konusunu unutun

Bu maddenin hiçbir mazereti yok! Özellikle erkeklerin yaptığı en büyük patavatsızlıklardan birisi,ilk buluşmada seksten,cinsellikten söz etmektir...Bir kadını (hele de ilk buluşmada) seksten söz ederek etkileyeceğini ve elde edeceğini düşünen bir erkek,zaten bazı gelişimsel evreleri tamamlamamıştır.Bu nedenle ciddiye alınacak bir yanı da yoktur...

Peki ilk buluşmada seksten konuşan bir kız veya kadın? Bu durumda üzülen tabi ki kendisi olur..Çünkü sevgili adayına sadece seks odaklı bir ilişki istediği gibi yanlış bir mesaj verir.

5- Din ve politika konuşmayın 

İlk kez çıktığınız insanın dini ve siyasi görüşlerini bilseniz dahi bu konulardan uzak durun.Çünkü aynı mezhep,din ve siyasi görüşte olan insanlar bile birebir aynı şeyleri savunmazlar.Ayrıca bu tür sohbet konuları ortamın havasını gerginleştirir,romantizmi öldürür.


6- Kıyafeti hakkında öneri ve eleştiride bulunmayın

İlk buluşmada heyecanlanıp ne giyeceğini şaşıran bir  insan büyük rüküşlüklere imza atabilir.Bu durum sizi yanıltmasın...Her şeyin nedeni size olan hayranlığı ve sizi etkileme çabası!

Onun kıyafetler,takıları ve aksesuarları ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarda bulunmayın.Fikrinizi sorar ise sıcak bir üslupla beğendiğinizi söyleyin.

Özetle;İlk buluşmada ağır,kasvetli,özel alana dair şeylerden konu açmayın,eleştirel ve negatif bir yaklaşımda olmayın...Aslında en iyi ilk buluşma tüyosu bence şu ;Anlatmaktan çok anlamaya odaklanın ;)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top