Kadınlar hangi erkeklerden hoşlanır?


Kadınlar nasıl erkekleri beğenir?

Bir kadının ne tür erkeklerden hoşlandığını İlişkiler sayfasında yer alan birkaç yazımda açıklamış,ama tek makale olarak ele almamıştım.Siz değerli okuyucularıma  kolaylık olması açısından kadınların hangi erkeklerden hoşlandığına dair tüyoları bir makale altında derledim.

Kadınların tercih ettiği erkek olmak için ne yapmalı ?

1- Temiz ve bakımlı olun

Genç kız veya evli bir kadın...Hiç fark etmez. Tüm kadınlar bakımlı ve temiz erkekleri tercih eder.Bakımlı olmak için mutlaka çok ara harcamak marka kıyafetler ,parfümler almak gerekmez.Yaşınıza bedeninize,kişiliğinize uygun bir tarzda temiz giyim,kadınları kaçıracak derecede ağır olmayan parfüm ve deodorant,sigara ve çay,kahve sarısı olmayan beyaz dişler,vücut kokularını önlemek için günlük alınan duş...


2- Düzgün ve akıcı konuşun

Kadınların erkeklere dair şikayetlerinin başında entelektüel anlamda yetersiz olmaları,bilmedikleri konularda ahkam kesmeleri gelir.

Elbette kadınları etkilemek adına filozof olun demiyorum..Ama en azından akıcı konuşmanızı sağlayacak,düzgün ve anlamlı cümle kurmanıza yardım edecek kadar kitap ve dergi okumanız gerekir. Günlük mutlaka en az 1 adet gazete alın.Futbol ve magazin dışında konuşabilen,açtığı konulara derinlik katabilen bir erkek kadınları çok etkiler.


3- Pratik zeka egzersizleri yapın

Hani hep denir ya,’’ Kadınlar zeki erkeklerden hoşlanır’’ bu cümleyi dikkate almayın! Çünkü kadınlar duruma uygun hızlı ve etkili şeyler üretebilen zekadan daha çok hoşlanıyorlar.Yani pratik zekadan!

Hazır cevaplık,kriz anlarında hızlı çözüm bulmak,zekice espriler yapmak pratik zeka göstergeleridir ve kadınlar böyle erkeklere bayılırlar.

Pratik zekanızı güçlendirmek için kendi başınıza yapacağınız egzersizler hızlı sonuç verecektir.

4- İletişim tekniklerinizi geliştirin

Aktif dinleme ,söz kesmeme,teyit cümleleri kurma,açık ve kapalı uçlu sorular sorma,konuşurken göz kontağını kesmemek,beden dili gibi iletişimin olmazsa olmazı alanlarda kendinizi geliştirmeniz ve kadınlarla ‘’iz bırakan’’ diyaloglar kurmanız çok önemli.

Eğer aktif dinleme ve beden dili konusunda bilginizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız internette bu alanda resimli, yazılı,görüntülü çok kaliteli bilgiler yer almakta.


5- Kendinizle dalga geçmeyi öğrenin

Kendisiyle dalga geçebilecek derecede özgüven sahibi ve kompleksiz bir erkek istisnasız her kadının beğenisini kazanır.Ne kadar mükemmel erkek olduğunuzu kanıtlamaya çalışırsanız,sürekli bir şeyler ispatlamaya gayret ederseniz o kadar kızlar sizden kaçar...

Ne hayat mükemmel,ne de siz dört dörtlük bir erkeksiniz..Bu gerçeği unutmadan doğal ve samimi olarak eksik ve hatalarınızla dalga geçmeyi öğrenin.

6- Özür dileyin ve teşekkür edin

Özür dilemek ve teşekkür etmek gibi iki temel sosyalleşme alanında arızalı bir toplumuz...Özür dilemek erdemli bir kişiliğin,teşekkür etmek ise alçakgönüllülüğün en büyük göstergeleridir.’’Kadınlar sert,maço erkekleri sever’’ gibi basit düşünce kalıplarından uzaklaşıp,gerektiğinde özür dilemeyi gerektiğinde teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin.Eğer bu konularda sorunlu olduğunuzu düşünüyorsanız, çevrenizdeki insanlarla pratikler yapın.Onlara teşekkür ederek,özür dileyerek bu yetkinliklerinizi geliştirin.


7- Tarz sahibi olmaya çalışmayın 

Bu başlığı okuyunca şaşırmış olabilirsiniz...Çünkü hemen her kadınları etkilemenin püf noktaları isimli makalede’’ mutlaka bir tarzınız olmalı !’’ benzeri tavsiye yer almakta.

Değerli okuyucularım; Tarz olmadan tarz sahibi olunmaz...Olunmaya çalışılır ise, çevrenizde gördüğünüz özenti,yapmacık erkeklerden bir farkınız kalmaz.Kadınların neredeyse hepsinin nefret ettiği erkek tipi ise özenti ve yapmacık olan erkeklerdir.

Cool ,gizemli,karizmatik erkek olmak adına size ait olmayan bir tarz seçmeniz,sizi de özenti erkek kategorisine sokar ve kadınlar sizden kaçar.


Peki nedir bu tarz ve nasıl tarz sahibi olunur?

Tarz sahibi,karizmatik ve etkileyici olmak istiyorsanız yukarıda yer alan önerileri dikkate alıp uygulayın.Tarz (Stil) sahibi erkeklerin hiç birisi başkalarını taklit etmezler.Kendilerini geliştirerek kendi tarzlarını yaratırlar.Size de önerim,bir tarz sahibi olmaya çalışmaktan ziyade,kendinize özgü tarzınızın kendiliğinden oluşmasını sağlayacak önerileri dikkate alın ve uygulayın.Tarzınız kendiliğinden oluşacaktır.

Bu makale TAM koçluk tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top