Kadınların nefret ettiği 5 erkek tipi!


Kadınların sevmediği erkek tipleri

Kadınların nefret ettiği erkeklerin özelliklerini hemen hepimiz biliriz.Bu olumsuz özellikler nedir diye sorsak,bir çırpıda sıralayacağımız tanımlamalar genellikle şunlardır;Yalancı ,bencil, sadakatsiz,yılışık,sırnaşık,pısırık,kaba,sonradan görme,özenti,tutarsız,dengesiz...Bu listeye her kadın yeni bir tanımlama ekleyebilir ama, ana çerçeve bu şekilde özetlenebilir.

Peki,bu tanımlamaların altında yatan nedenler neler? Yani bir erkek neden bildiği halde kızları ve kadınları kendinden kaçıran davranışlar sergiler?

Bu yazımda,bir erkeğin ısrarla itici tavır ve davranışlar sergilemesine neden olan psikolojik sorunları açıklayacağım.Nefret ettiğiniz davranışları sergileyen ;kocanız,sevgiliniz,erkek kardeşiniz,arkadaşınız aslında bir psikolojik hastalığın tehlikesiz emarelerini sergiliyor..Nefret ettiğiniz bu davranışların psikolojik temelini bilirseniz,sorunu tanımlamanız ve baş etmeniz daha kolay olabilir.

Yalancı erkek

Bir erkeğin yalancı olmasının bir sürü nedeni olabilir.Ama sürekli yalan söyleme gereği duyan erkeklerin en önemli psikolojik bozukluğu yetersizlik hissidir.Çocukluk dönemi travmalarından kaynaklanan yetersizlik hissi,erkeği hep kendini kanıtlamak zorundaymış gibi hissettirir.Kendini kanıtladığı insan ise çoğu zaman annesi veya babasıdır.


Bencil erkek

Aşırı bencil,kendinden başka kimseyi düşünmeyen erkeğin esas sorunu kişilik bozukluğudur.Farklı kişilik bozukluğu tipleri vardır.Bencil erkeklerde görülen yaygın kişilik bozukluğu türleri ise;Narsistik Kişilik Bozukluğu,Borderline Kişilik Bozukluğu ve Hedonizmdir(zevk düşkünlüğü).


Tutarsız Erkek

Bir söylediği bir söylediğini tutmayan,bugün beyaz dediğine yarın siyah diyen,Bir gün ‘’senin için ölürüm’’ deyip,diğer gün arayıp sormayan bir erkekte olası psikiyatrik sorunlar;Borderline Kişilik Bozukluğu ve Mani’dir.

Sürekli seksten söz eden erkek

Bir icraatı olmayan ama,ağzını her açtığında konuyu sekse,cinselliğe getiren,eşini veya kız arkadaşını kötü hissettiren bir erkekte görülen sorunlar aşağılık kompleksi,yetersizlik hissi ve bazen de bipolar kişilik bozukluğudur.


Sorumsuz erkek

‘’Bu kadar da olmaz!’’ dedirtecek seviyede sorumsuz olan,toplum vicdanında infial yaratacak kadar umursamaz olan erkeğin temel bozukluğu Psikopatlıktır.Psikopat hep kendini düşünür...Vicdan ve merhamet duygularını bilmez.

Yukarıdaki davranışlarından bir veya bir kaçını sürekli ve rahatsız edici derecede sergileyen bir erkekle birlikteyseniz ,onu uzman bir hekime yönlendirmeniz kendiniz  ve onun için en büyük iyilik olacaktır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top