Kadınların Eşlerinden Sakladığı 5 Şey!


Kadının kocasına söylemediği 5 sırrı!

Evlilik hayatında eşlerin birbirlerine söylemediği ufak sırları olması gayet doğal...Ama bazı konuşulmayan konular var ki,kadınlar bunları genel anlamda kocalarına söylemekten kaçınıyorlar.

ABD’de kadınlar arasında yapılan bir anketin sonuçlarına göre,kadınların eşlerine sıkılıkla söylemekten kaçındığı şeyler şu şekilde sıralanmış;

Para ve Banka Hesapları

Hani kadın için ‘’kirli çıkı’’ deyimi kullanılır ya,durum dünyanın her yerinde aynı!Çoğu kadın, gelirine göre bir miktar parasını eşinden saklıyor...

Saklanan para miktarında gelirin yanında eşe duyulan güven ve evliliğin genel gidişatı,çocuk sayısı da diğer belirleyici faktörler.Kadında güven azaldıkça doğal olarak eşten gizlenen para,altın v.b değerli şeylerin miktarı da artıyor.


Cinsel Tatmin ve Seksten Beklentiler

‘’Cinsellik’’sayfası editörümüzün bazı yazılarında açıkladığı bir realite aslında...Kadınlar,eşlerinin gururunu incitmemek,yanlış anlaşılmamak gibi nedenlerden dolayı sekste beklentilerini ve isteklerini tam olarak dile getirmiyorlar.

Cinsel doyum isteğinin ve arzuların söylenmesinin kadın için ayıp sayılması da bu tür beklentileri dile getirmekten alıkoyan bir diğer önemli neden.


Evliliğe Dair Kuşkular

Kadının sezgileri ve stratejik yapısı,sürekli sorgulama ve planlama yapmasına neden olur.Bir kadın ilişkisinde sorunlar görüyorsa son raddeye gelene dek eşine bu sorunları söylemez.Söylese dahhi esas nedeni nispeten hafifi bir nedenle maskeleyip kamufle etmeye çalışır.

Evlilik sorunları nedeniyle psikolog ve psikiyatra giden çoğu kadın,bu terapi ve görüşmelerden eşinin haberi olmamasını istemektedir.


Ciddi Sağlık Sorunları

Göğsünde bir kitle tespit eden çoğu kadının bu durumu eşlerinden önce en yakın arkadaşları ile paylaştığını biliyor muydunuz?

Kadınların anaç ve koruyucu yapısı,aileyi telaşa düşürmemek adına istemsizce devreye giriyor ve kadınların önemli bir kısmı sağlık sorunlarını belirli bir aşamaya gelene dek eşleri ile paylaşmıyorlar.


Kişisel Başarılar

Bu başlık daha çok çalışan kadınlarla ilgili...Çalışan kadınların büyük bölümü eşlerinin yetersizlik hissi yaşamaması veya kıskançlık krizine girmemesi için iş hayatlarındaki başarıları kocalarına söylemiyorlar.

Terfi,maaş artışı,ödül v.b başarı ve takdir göstergelerini eşine sıradan bir şey gibi açıklayan kadın, akabinde kocasından gelecek iğneleyici ve imali soruları da savuşturmuş oluyor aslında ;)

Sevgiyle kalın güzeller!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top