Karım Beni Aldatıyor mu?


Aldatan Kadın Nasıl Anlaşılır?

İhanet konusunda ‘’İlişkiler ‘’sayfasında 3 farklı yazım daha bulunmakta...O yazılarımda karısını aldatan erkekleri anlamanın yollarını açıklamış,ihanetin affedilip-affedilemeyeceğine dair tavsiyelerde bulunmuştum...

Bu yazımda ise,eş veya sevgilisi tarafından aldatıldığından şüphe eden eden erkeklere,’’aldatan kadını anlamanın yollarını’’açıklayacağım.

Ancak yazıma başlamadan önce belirtmeliyim ki,bu belirtilerin bir veya birkaçını karınızda görmeniz onun size ihanet ettiği anlamına gelmez....Belirtilerin çoğu bir arada uzun süre devam ediyorsa ihanetten şüphelenmelisiniz.

Kocasını Başka Bir Erkekle Aldatan Kadın Nasıl Belli Olur?

Üzüntülü ve Sıkıntılı Ruh Hali Varsa

Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki,kadınlar sadece bedensel bir cinsel doyum için eşlerini nadiren aldatıyorlar.Kadın aldatmasının majör nedenleri;duygusal ve düşünsel boşluk....Eğer başka bir erkek kocasının dolduramadığı duygusal boşluğu doldurur ise kadın ihanet ediyor ve seks ikincil planda kalıyor.

Eğer eşinizde bir aydan fazla süredir üzüntü,elem,keder görüyorsanız,bu durum, onun aldatmadan dolayı yaşadığı vicdan azabından kaynaklı olabilir.


Tahammülü Azaldıysa

Ani öfke patlamaları,kavgaya yatkınlık,agresif ve sinirli konuşmalar hem kadın hem de erkekte ‘’tahammülsüzlük’ ’göstergesi olabilir.Eşinden soğuyan ve aldatan bir kadına eşinin yaptığı her şey (normal olsa bile)batmaya başlar,halk arasındaki deyimi ile, eşinin her şeyine ‘’gıcık’’olur.


Dalıp Dalıp Gidiyorsa

İlgisizlik ve kayıtsızlık da bir diğer ihanet belirtisidir...Dinliyor gibi görünüp sizi dinlemiyorsa,fikrini sorduğunuzda aniden irkilip durumu kurtarmaya çalışıyorsa,tekrar-tekrar aynı şeyi soruyorsa,eşinizin bedeni sizinle ama ruhu başka yerlerde olabilir.

Cep Telefonunu Sürekli Yanında Taşıyorsa

Önceden sehpanın üzerine telefonunu bırakıp evde rahatça dolaşan karınız artık telefonu yanına almadan bir yere gimtiyorsa,hele de sizinle telefonunu baş başa bıraktığı anlarda panikle koşarak gelip telefonu yanına alıyorsa,görmenizi istemediğiniz mesajlar ve aramalar bekliyor olabilir.


Sosyal Medya Şifrelerini Değiştirdiyse

Facebook,Twitter,Instagram gibi sosyal medya platformları aldatan eşlerinin en kolay yakalandığı sanal ortamlardır...Doğru olan ,evli olsa bile hem kadının hem de erkeğin sosyal medya şifrelerinin kendisine ait olmasıdır.Ama,karınız daha önceden sosyal medya hesaplarının şifrelerini sizinle paylaştıysa ve sonradan bir neden yokken değiştirdiyse,sizden sakladığı bir şeyler olabilir.

Aldatan kadını ele veren bir diğer sosyal medya emaresi de paylaşımlardaki içerik değişimidir..Tanıdığınız karakterinden daha duygusal,daha melankolik,daha atarlı,daha isyankar paylaşımlar sessiz bir çığlığın dışa vurumu olabilir.

Sekse İlgisi Azaldıysa

Sanırım yazmaya bile gerek yok ama aklınızda olsun istedim...Kocasıyla yakın bir zamana kadar ateşli sevişen,cinsellikten haz alan bir kadın artık kocasıyla seks yapmaktan kaçıyorsa,düzenli orgazm yaşadığı halde artık orgazm olamıyorsa,sevişirken ilgisiz ve kayıtsızsa aklında başka bir erkek olması mümkün.

Özet;Yazıma başlarken de açıkladığım gibi, bu belirtilerin çoğunu bir aydan uzun süredir eşinizde veya kız arkadaşınızda görüyorsanız ihaneti aklınıza getirin.Aksi takdirde günlük yaşamın stresinden kaynaklı geçici soğumalara kafanızı takmayın,konuşarak çözüm bulmaya çalışın.


Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top