Ünlülerin Evlilikleri Neden Kısa Sürüyor?


Sanatçılar neden uzun süre evli kalamıyorlar?

Hemen her gün daha birkaç ay önce evlenip,boşanma kararı alan ünlülerin haberleri gazetelerin magazin sayfalarını süslemekte...Peki neden ünlü oyuncular,şarkıcılar sağlıklı evlilik yapamıyorlar?

Bu soruya çoğumuzun tahmin ettiği nedenlerin psikolojik alt nedenleri ile yanıt vermeye çalışacağım...Popüler insanların evliliği yürütememesindeki esas nedenleri şu şekilde sıralamak mümkün;

Yükselen Ego

Çoğumuzun ‘’şımarıklık’’ veya ‘’sanatçı kaprisi’’ dediğimiz şey aslında,şöhretle beraber yükselen egodur...kadın-erkek fark etmeksizin,sanatçının şöhreti arttıkça,gördüğü ilgiye bağlı olarak egosuda artar.

Egosu aşırı yüksek bir insan,her şeyden önce kendisini düşünür,bir ilişkiyi yürütmek için emek ve çaba harcamaz.

Çıkarcı çevre

Sanatçı popüler olup,çok para kazanmaya başladıkça çevresindeki dalkavukların ve kan emicilerin sayısı da artar...Bu tür insanların tek derdi sağladıkları maddi ve manevi çıkarın devamıdır.Dolayısı ile çevresinde oldukları sanatçının evliliği çıkarlarını tehdit ederse,o evliliğin bitmesi için her şeyi yapmaları doğaldır.

Yoğun çalışma temposu

Ünlü-ünsüz fark etmeksizin her evlilikte mutluluğun temel şartlarından birisi de birlikte zaman geçirmektir...Ancak kadın ve erkeğin ünlü olduğu bir evlilikte bu koşulu sağlamak neredeyse imkansızdır.Çekimler,konserler,konferanslar,imza günleri v.s derken kar-kocanın beraber olması zorlaşır ve evlilik bir noktadan sonraanlamsız hale gelir ve boşanırlar.

Paranın ve şöhretin getirdiği özgüven patlaması

Sanırım bu maddeyi açıklamaya bile gerek ancak yine de bir iki cümle yazalım.Bir insan çok para kazanıp toplumda geniş kitleler tarafından koşulsuz bir sevgi görüyorsa,o insanın özgüveni de tavan yapar ve kimseye tahammül etme gereği duymaz.Bunaldığını hissettiği noktada evliliği noktalar ve yoluna devam eder.

Bozulan ruhsal denge

Sürekli popülerliğini korumak ve adından söz ettirmek isteyen sanatçı,değerlerine ters gelen şeyleri de yapmak zorunda kalır.Bunun üzerine bir de sahte ilişkiler ve arkadaşlıklar yumağı eklenince birey kendisini kaybeder.Kişilikte meydana gelen bu tür hasarlar ilerleyen dönemlerde ‘’depresyon’ başta olmak üzere bazı psikiyatrik hastalıklara zemin hazırlar.

Ruh sağlığı bozulan iki insanın boşanmalarından daha doğal ne olabilir ki?

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top