bir yastıkta kırk yıl mümkün ! uzun evlilik için 8 öneri


     Uzun ve mutlu bir evlilik için en önemli konular uyum ve sevgi... Birbirini seven uyumlu çiftlerde bazen anlaşamıyorlar ve ilişki bitiveriyor.’’ Uyumluyuz, seviyoruz ama anlaşamıyoruz!’’ diyorsanız, bu öneriler işinize yarayabilir.


1-Yatağa, eğer çok önemli bir nedeniniz yoksa beraber gidin.Bu konu hassas, çünkü ayrı gidilen ve farklı zamanda uyunulan bir yatakta paylaşım olmuyor.


2-Bir hobiniz ortak olsun: İkinizin de zevkleri, hobileri farklı olabilir. Ayrı geçirilen zamanlar ilişki için değerli... Ancak, birlikte keyifle yapabileceğiniz en az bir hobiniz olsun diyor uzmanlar. Sürekli farklı ilgi alanlarında farklı şeylerle meşgul olmak başlarda çekici gelse de, zamanla ilişkide paylaşımı azaltabiliyor.


3-Birbirinize dokunun: Cildimizin bir hafızası vardır: Kötü dokunma(suistimal),dokunmama (ihmal),sevgiyle dokunma(aşk).Mutlaka seks amaçlı değil, yanı başınızdayken ona dokunmak, saçlarını okşamak sırtına masaj yapmak,yolda el ele yürümek... Bedensel temas, ruhların ve duyguların temasına da neden oluyor.


4-Bağışlayıcı olun:Seviyorsanız, seviliyorsanız ve anlamlı bir ilişki yaşadığınızı düşünüyorsanız, bağışlayıcı ve merhametli olmanız kaçınılmaz...Böylesi derin duygularla sevdiğiniz bir adamın bazı hata ve kusurlarını görmemek,pozitif düşünmek hem ilişkinize iyi gelir, hem de karşınızdaki bu tavrınızdan etkilenip,davranışlarınızı örnek alabilir.


5-Olumluya odaklanın;Olumsuzu görmek kolaydır. Onun olumlu yanlarına odaklanın.Siz ona eleştirel yaklaştıkça o da sizin eksik ve hatalı yönlerinizle karşı saldırıya geçecektir. Olumsuz bir eleştiri yapacaksanız bile, önce olumlu yanlarını söyleyip daha sonra eleştirinizi yapın.

6-Günaydın, iyi geceler, kolay gelsin... Olumlu duygular yaratan bu basit cümleleri ihmal etmeyin. Sizin onu ne kadar sevdiğinizi bilse de, bunları duymak hoşuna gidecektir.

7-Gün içersinde iletişimde olun: Günlük işleriniz ne kadar yoğun olursa olsun,sevgi dolu iki cümle veya ona hayranlığınızı dile getirecek bir kısa mesaj...Çok uzun olması şart değil,anlamlı olması yeterli  bu iletişimlerin.


8-Küçük sürprizleri ihmal etmeyin:Seveceği bir kol saati,hoşuna gidecek bir parfüm,yeni bir cep telefonu veya vesikalık fotoğrafını götürüp,ressama çizdirdiğiniz ve çerçevelettiğiniz bir resmi...Şaşırmak ve şımartılmak sevdiğimiz insandan beklediğimiz en masum şeyler değil mi? :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top