erkekler neden trip yapar ? triple nasıl başa çıkılır ?


Erkekler neden trip yapar ?

Erkeğin trip atması için o kadar çok neden var ki...Hemen aklıma geliverenleri yazayım,sonra bu trip nedir,onu bir tanımlayayım,en sonunda da tripli erkekle başa çıkma yollarını anlatayım.

-İlgi gösterirsin trip yapar ; ‘’ Aşkım bir saniye,yapmam gereken işler var’’

-İlgi göstermezsin trip yapar; ‘Ne o ,yüzüme bile bakmıyosun,benden sıkıldın artık sen’’

-Konuşursun trip yapar;’’ Herkesin içinde bu kadar çok konuşarak neyi ispatlamaya çalışıyosun?’’

-Susarsın trip atar;’’Her zaman konuşursun,iki saattir suspus oldun.Benle konuşmak istemiyorsun sanırım’’

-Giyersin trip yapar;’’ Ooo ,mini eteğinde çok güzelmiş.Dikkat çekmek istiyorsun herhalde?’’

-Giymezsin trip yapar ;’’ Başkalarının eşleri ne güzel  giyiniyo,bu elbiseyi neden giydin ki şimdi?’’

Anlayacağınız,trip için bahane çok J

Nedir bu trip?; İlgisiz ve kayıtsız kalma,sorun olduğu halde sorun yokmuş gibi davranma,söz ve mimiklerle karşıdakini önemsiz ve değersiz hissettirme gibi davranışlar bütününe trip denir.

Trip yapma nedenleri ; Bir çok nedeni var ama en bilinenlerine kısaca göz atalım;

1-Erkek egemen toplumun yetiştirme tarzı;Annesinin ve çevrenin körüklediği ‘erkeklik’’ yarışında,pipisini gösterir amcalara,,çok yakışıklıdır,güçlüdür,zekidir.Her söz ve davranışı abartılarak aile çevresinde dilden dile dolaşır.’’Agu dedi,bu çocuk çok zeki olacak!’’J

Erkek çocuk bu abartılı duygu ve düşüncelerle okula başlar ve efsane biter ! O kadar da zeki değildir onu görür,çok yakışıklı değildir çünkü kızların hayran olduğu erkekler okulda cirit atmaktadır.Pipisini kıyaslar ergenliğinde arkadaşlarınınki ile,o da ortalama bir şeydir,abartılacak bir hali yoktur.Bu hayal kırıklıkları ile,elde ettiğini elinde tutmak için sürekli duygularla oynamayı tercih eder.Ajitasyon ve duygu sömürüsü ile karakterize bir trip adam olur.


2-Karşı cinsle geç yaşta kurulan iletişim ; Son yıllarda bu çerçeve değişse de,karşı cinsle kurulan cinsel ve fiziksel iletişim yaşı hala çok yukarılarda.Erkekler,kadınları tanımak için arkadaşlarının veya internetin bilgi kirliliğine maruz kalıyorlar.Doğal olarak,yeterince tanımadıkları karşı cinsi kontrol altında tutmak içinde ,en kolay yöntem olan duygusal ajitasyonu kullanıyorlar.

3-Okuma bilinci olmaması; Ne alaka ? diyebilirsiniz ama ;Çok alaka! Okuyan,araştıran,sorgulayan insan kendini tanır,kendini sever.Özeleştiri yapar ve bir çıkış yolu arar.Psikolojik bir sorunu yok ise,trip yaptığı konularla ilgili vereceğiniz geri bildirim ve eleştiriler,aydınlanmak isteyen bir erkek beyni için yol gösterici olacaktır.

4-Psikolojik hastalıklara yatkınlık veya psikolojik bir hastalık;Maalesef erkeklerimiz psikiyatrik hastalıklara oldukça yatkın...Medyada üzülerek her gün bir yenisini izlediğimiz kadına şiddet haberleri bunun en önemli kanıtı.Özellikle,kişilik bozuklukları semptomu gösteren erkek sayısı bir hayli yüksek.En sık karşımıza çıkan yatkınlık veya hastalık türlerleri ise;Borderline kişilik bozukluğu ve Histrionik  kişilik bozukluğu.Bu iki hastalığın semptomlarını okuduğunuzda,bir çok semptom(belirti)için ‘’Aaa bu da var,bunu da yapıyor!’’ diye düşünüp çok şaşıracaksınız. J


Dediğim gibi,nedenler ve alt nedenler çok ama yukarıdaki 4 temel neden etrafında şekilleniyor trip mevzuu...

Peki tripli erkekle nasıl başa çıkarız?

1-Kararlı durun ; Yaptığı gerçekten anlamsız ve saçma bir tripse,ajitasyonlarına,duygu sömürülerine,suçlamalarına kulak asmayın.Kendinizi net olarak ifade edin.Davranışının anlamsızlığını onu incitmeden söyleyin.Dinlemese de,bağırıp,çağırsa da,siz sakince anlatın.Yapılacak en kötü şey özür dilemektir.Özür dilerseniz,tripleri artarak devam edecektir.

2-Laf kalabalığına teslim olmayın;Trip yapan erkek öne bir susar,siz ona yaklaştığınzı andan itibaren de,başlar anlatmaya...Trip artçısı olan demogoji,ustalıkla atlatmanız gereken bir süreçtir.Sürekli kendini tekrar eden cümlelerle laf kalabalığı yapmaya başladığı anda,sözünü nazik çekesin,aynı şeyleri dinlediğinizi belirtin.Bu müdahele,ilerleyen zamanlarda yapacağı triplerin zeminini ortadan kaldıracaktır.


3-Tripleri dayanılmayacak noktada ise bir uzmana gitmeyi önerin;Her gün,günde 3-4 kez oluyorsa ve tüm enerjinizi tüketiyorsa bu tripler,nedenlerini de anlatarak onu uzman bir doktora gitmeye ikna etmeye çalışın.Eğer ısrarla reddediyorsa ve gerçekten dayanılmaz bir hal aldı ise,ilişkinizi gözden geçirin ve kararınızı verin.

Sonuç olarak;Bu kadar çok sevdiğiniz,değer verdiğiniz adamın,anlamsız ve saçma nedenlerle hayatınızı zehir etmesine izin vermeyin.

Not:Bu yazı TAM Koçluk tarafından kaleme alınmıştır.Erkeklerle sağlıklı iletişim kurmakta ve onları anlamakta zorlanıyor musunuz?Güvenilir ve sıradışı çözümler için tıklayın! http://tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top