evlilik düşünmeyen erkek nasıl anlaşılır ?


Evliliğe hazır olmayan erkek nasıl anlaşılır?

Acaba o da sizin gibi bu güzel ilişkiyi evlilikle taçlandırmayı düşünüyor mu? Birlikte olduğu erkeğe sırılsıklam aşık olan,onunla bir ömür geçirmeyi hayal eden her kadın ve genç kızın aklındaki sorudur bu...

Bir erkeğin evliliğe hazır olup olmadığını bazı söz ve davranışlarından kolayca anlaşılabilir.Peki ciddi ilişki düşünmeyen erkek nasıl davranır,neler söyler?İşte,evlilik düşünmeyen erkeği belli eden söz ve davranışlar;

1-Geleceğe dair  planları yoksa

Geleceğe dair sorduğunuz sorulara cevap veremiyor veya ciddi olmayan cevaplar veriyorsa,hem kendisi hem de ilişkiniz için yeteri kadar ciddi düşünmüyor demektir.İş hayatında yükselmek,kredi ile bir ev almak,bir alanda kendini geliştirip meslek sahibi olmak gibi hayati konularda bir planı yok ise,bu plansızlığı bir meziyet gibi gösteriyor ise,bu erkek anı yaşıyordur ve sizinle de evlilik filan düşünmüyordur.

2-Geleceğe dair planları var ama sizi o planlara dahil etmiyorsa

Hayatının ilerleyen dönemlerine dair ciddi ve sağlam planlarından heyecanla bahsediyor ama hep kendini anlatıyor...Peki siz neredesiniz o planlarda?Bir erkeğin gelecek planlarında ve hayallerinde yer almayan kadın,nikah masasına oturacağı kadın değildir ! 

Belki ilişkinin başlarında bu duruma hoşgörü ile yaklaşılabilir ama belirli bir düzene oturmuş,üzerinden zaman geçmiş bir birliktelikte tekil planlar yapmak,ciddi düşünülmediğinin göstergesidir.


3-Sizinle ciddi konular konuşmaktan kaçınıyorsa

Sizin geleceğe dair hedeflerinizden,planlarınızdan konuşmak istemiyorsa,bu türde sorular sormuyorsa,sizi sadece birlikte olduğunuz zaman dilimi içerisinde yer alan bir sevgili olarak görüyor demektir.Eğer böyle ciddi sorular soracak olursa, o da biliyor ki,siz tüm aşkınızla ve heyecanınızla,birlikte olacağınız bir gelecekten söz edeceksiniz!Bu hayal ve planları duymak,ciddi düşünmeyen bir erkek için kabustur.

4-Ailesi ve akrabaları ile tanıştırmaktan kaçınıyorsa

Birlikte olduğu kadını ailesi ile tanıştırmak,bir erkek için bir nevi yükümlülüktür...Hem ailesine hem de sevgilisine bir taahhütte bulunduğu hissine kapılır.Aslında aile ile tanışmanın herkes için ortak bir anlamı vardır;’’anne,baba bakın size gelin adayınızı getirdim!’’ Evlilik düşünmeyen erkek hiçbir zaman böyle bir vaatte bulunmak istemez ve ailesi ile tanıştırmaz.Tanışma isteğiniz hep bir bahane ile geri çevriliyorsa,sevgilinizin ciddi bir ilişki isteyip istemediğini sorgulamalısınız.

5-Hiçbir arkadaşınızı sevmiyorsa

Elbette herkes birbiriyle iyi anlaşacak diye bir kural yok!Ama hepsimi kötü ve geçimsiz?Sizi arkadaşlarınızdan izole edip,onlardan uzak duran bir erkek,yakın dostlarınızın niyetini anlamasından çekiniyor demektir.Önyargılı olduğumu düşünmeyin,şimdiye kadar gözlemlediğim ‘’arkadaştan uzak durma’’ vakalarının hepsinin nedeni buydu.

İlişkiniz hakkında yakın dostlarınızdan geri bildirimler isteyin,birlikte olduğunuz erkeğe dair yorumlarına başvurun.Gözlerinizi ve kulaklarınızı kapayıp herkesten uzakta yaşayacağınız bir ilişkide doğru ve yanlışları görmeniz zor olacaktır.


6-Onun arkadaşlarıyla birlikte olduğunuz anlarda sizinle dalga geçiyor veya küçümsüyorsa

Bu hareketin tek bir anlamı vardır;’’Yaa işte gördüğünüz gibi,kız bana sırılsıklam aşık ama ben öylesine takılıyorum.’’Böylesi bir hakaret ve aşağılanma bir kadının başına gelebilecek en kötü şeylerden birisidir...Sevgiliniz bu hareketi sürekli olarak tekrarlıyorsa,diğer hiç bir pozitif yanına aldanmadan hemen ayrılmanızı öneririm.Maalesef bu davranış şekli son yıllarda erkekler arasında yaygınlaştı.Bir şey olamamış ama  kendini çok şey sanan özgüvensiz ve sevgisiz erkekler türedi...

Bu kategoride yer alan erkeğin yaptığı en tipik iğrençlik ise,sevgilisini arkadaşlarının yanında küçük düşürmektir.Böyle bir erkeği erkek kategorisine dahi almadan,ciddi düşünüp düşünmediğini merak etmeden sepetlemekte fayda var J

Not:Bu yazı TAM Koçluk tarafından tarafından kaleme alınmıştır. 

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top