gizemli erkekle aşk


Gizemli erkekle yaşanan ilişkide dikkat edilmesi gereken 6 şey

Kadınların en çok beğendikleri erkek tiplerinden birisidir,gizemli erkek...Tam olarak çözülemeyen,hep bir şeylerin tanımsız kaldığı erkek profili kadını çeker.

Normal hayatta tanışılan erkeklerin de gizemli tavırları vardır ancak,özellikle facebook başta olmak üzere sosyal medya ve chat(sohbet)sitelerinden tanışılan erkeklerde bu gizemlilik hali daha yaygındır.

Gizemli ve sırları olan bir erkekle sevgili olmak,flört etmek ne kadar doğru?Aslına bakarsanız,bu sizin ne aradığınıza bağlı!Heyecan arıyorsanız ve sadece keyifli vakit geçirmekse amacınız,gizemli bir adamla  biraz takılmak güzel olabilir.Ama aşık olduysanız ve ciddi bir ilişki düşünüyorsanız burada biraz düşünmek gerekir.Gizemli bir erkekle birlikteyseniz veya bir ilişki düşünüyorsanız,şu konulara dikkat etmenizi öneririm;

1-Adres,kimlik ve medeni durum bilgilerini araştırın;Aniden karşınıza çıkan ve henüz yeterince tanımadığınız bir adam size;adresi,medeni durumu gibi temel konularda bilgi vermiyorsa adı ve soyadından yola çıkıp bir araştırma yapabilirsiniz.Diğer araştırma yöntemi de cep telefonu numarasının kime kayıtlı olduğudur.Eğer bu yöntemlerle bir sonuç alamazsanız,uygun bir anda kimliğinin arkalı önlü fotoğrafını çekip TC Kimlik numarası ile sorgulama yapmanızdır.


2-İşini araştırın;Çoğu erkek gizemli ve cool görünmek adına yaptığı işi yeni tanıştıkları bir kıza söylemezler.Bu saçma ve gülünç neden hariç,tüm ısrarlı sorularınıza rağmen ne iş yaptığı hakkında bir bilgi alamıyorsanız veya söylediği işin doğruluğunu merak ediyorsanız,sosyal medya faaliyetlerini izleyin,çalıştığını söylediği firmayı arayıp onunla görüşmek istediğinizi söyleyin veya vatandaşlık numarası ile SSK sorgulaması yaptırın.

3-Bir şey imzalamayın; Her ne sebeple olursa olsun,yeterince tanımadığınız bir erkekle olan ilişkinizde bir şey imzalamayın.Günümüzde kadınların güvenini kazanıp senet veya başka şeyler imzalatarak dolandırıcılık yapan,kadını borçlandıran erkek sayısı oldukça arttı.Çok iyi bir insan bile olsa,bu konuya dikkat etmenizi öneririm.

4-Şifrelerinizi paylaşmayın;Kredi kartı ve banka kartı(ATM)başta olmak üzere,hiçbir şifrenizi vermeyin.Şifre konusunda bir diğer önemli nokta ise;bilgisayar,sosyal medya,e-mail şifrelerinin paylaşılmamasıdır.İnternet yoluyla yapılan tehdit ve şantajlardan korunmanın en güvenli yolu şifreleri paylaşmamaktır.


5-Onun belirlediği yerlerde buluşmayın;Kendi evi,arkadaşının evi veya başka bir mekan hiç fark etmez.Onu yeterince tanıyana kadar,onun davet ettiği yerlere gitmeyin,daha da önemlisi,bir cinsellik yaşamayın.Gizli kamera,uyuşturucu madde v.b yollarla kadınlara yapılan şantaj ve tehditte son zamanlarda sıklıkla medyada yer almakta.

6-Güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşın;Gizemli bir erkekle birlikte olduğunuzu,korkularınız olduğunu ama tüm bunlara rağmen ondan hoşlandığınızı ve birlikte olduğunuzu güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşın.Gizemli adamın ad soyad, telefon numarası gibi bilgileri de bu arkadaşla paylaşmak,gidilen yerleri söylemek yararlı olacaktır.

Bu yazıyı okuyunca ‘’Böyle biriyle neden birlikte olayım ki?’’diye düşünüyor olabilirsiniz...Ama gazetelerde çıkan,televizyonda izlenilen kadın istismarı haberlerindeki çoğu kadında bu cümleyi kurmuştu..

Gizemli erkekle aşk yaşamak konusunda danışmanlık hayatım boyunca bir sürü kötü örneğe şahit oldum.Ama mutlaka yaşayacağım diyorsanız,yukarıdaki konulara dikkat etmenizi öneririm.

Not: Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır.

http://tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top