ilk buluşma için 8 tavsiye


İlk buluşma için 8 tavsiye


İlk tanışma,ilk çıkma,ilk buluşma...Adını ne koyarsak koyalım,kadınların hayatları boyunca unutamadığı anlardır,özel bir insanla ilk buluşma...

İlk buluşma kaygısını ve stresini yenmeniz için 8 maddelik bir tavsiye listesi hazırladık.İlk buluşmanın her anı için önerilerin yer aldığı bu liste,ilk buluşma stresinizi en aza indirecektir.Hazırsanız başlayalım ! :)

1-Çok anlam yüklemeyin: İster çıkmak için can attığınız bir erkekten gelsin,istersen sıradan birisiyle ilk buluşma olsun,çok anlam yüklemeyin.Önemli bir şey ama,aşırı gözünüzde büyütmeniz,yanlış anlaşılmanıza ve hatalar yapmanıza zemin hazırlayacaktır.Önemli bir şey ama,hayatın da merkezi değil yani! J

2-Buluşma yeri ve saati net olsun:’’Buluşalımda,sonrasına bakarız’’ türü bir ilk buluşma teklifini kabul etmemenizi öneririm.Hayatı deli dolu ve gelişine yaşayan bir kadın bile olsanız,böyle birilk tanışma bazı sorunlara yol açabilir.Bu sorunlar neler olabilir?

-Bu teklifi yapan erkeğin yeteri kadar özenli davranmadığını düşünmenize neden olur.

-Ne giyeceğinizi kestiremezsiniz.Dışarıda buluşmak için spor giyindiniz ve sizi şık bir cluba davet etti.Bu durumda kendinizi rahat hissetmeniz zorlaşacaktır.

-Nasıl bir makyaj yapacağınızı bilemezsiniz.

-Sohbet ve onu daha iyi tanıma planlarınız alt üst olabilir.

Dolayısı ile,o teklif etmese dahi,buluşacağınız saati ve mekanı net olarak kararlaştırmanızda fayda var.

3-Ortama uygun kıyafet tercih edin:Eğer çok klas bir mekana davet etmediyse,her ortama uygun şık spor tarzda kıyafetler seçin.Gündüz buluşmaları için,pastel renklerde chino pantolon ve üzerine spor bir gömlek ideal olabilir.Akşam ve gece devam edecek bir ilk buluşma yemeğinde her ihtimale karşı koyu renk elbise ve topuklu giymenizi öneririz.Hafif dekolteli siyah mini bir elbise hem asil durur,hem de her ortama uygundur.Bar,club tarzı bir yere davet edildiyseniz,spor deri ceket ile kombinlenmiş yırtık skinny jean sizi oldukça trendi gösterecektir.


4-Doğal makyaj yapın:İlk buluşmada makyaj çok önemlidir.Hakkınızda ilk izlenimler yaptığınız makyajla edinilir.Bu nedenle,ağır makyaj yapmaktan kesinlikle kaçının.Yüzünüzdeki leke ve sivilceleri kapatmakiçin yoğun fondöten kullanmayın.Doğal,özenli bir makyaj sizi çok daha iyi yansıtacaktır.İlk buluşma makyajının nasıl olması gerektiğine dair videoyu sitemizin‘’temel makyaj videoları ‘’sayfasında bulabilirsiniz.


5-Randevunuza zamanında gidin : Buluşacağınız mekana ne çok erken ne de çok geç gidin.İkisi de yanlış anlamalara neden olabilir.Koşturarak nefes nefese gittiğiniz bir buluşma şık olmayacaktır.Zaman planını iyi yapın.

6-Alkolü fazla kaçırmayın:Ortam çok keyifli olsa bile,alkolü sorumlu tüketin.Aşırı alkol alımına bağlı olarak ağlamalar,gülmeler,mide bulantısı v.b psikolojik ve fiziksel sorunlar yaşayıp ilk buluşma heyecanını kabusa dönüştürmeyin.Alkol eşiğiniz düşükse,ilk buluşmada alkol almayın.


7-Sohbetin dozunu ayarlayın: Ne çok samimi ne de çok mesafeli olun.Anlattıklarını dinleyin,dinlerken ilginizi gösterecek mimikler yapın ve göz temasını kaybetmeyin.Açtığınız konular onu tanımaya yönelik olsun ama,çok özel alanlara ilk buluşmada girmeyin,zaman bırakın.Sizin özel hayatınıza dair gelen soruları samimi cevaplayın.Eğer ilk buluşma için gereksiz bir soru olduğunu düşünüyorsanız,ayrıntılı cevaplamayın,yuvarlak cümlelerle geçiştirin.

8-Gece devam etmesin : Çok hoşlandığınız bir erkekle bilse olsa,kendinizi frenleyin ve geceyi onun evinde noktalamayın.Çok güzel geçen gece için teşekkür edip,evinizin yolunu tutun.Eğer zevk odaklı bir ilk buluşma ise belki evine gidilebilir ama,kaliteli ilişki yaşamak istediğiniz biriyle ilk buluşmada cinsellik yaşamayın.Üzülen siz olursunuz...Zamana bırakın,ilişki kendi seyrini çizecektir.

Sevgiyle kalın güzeller! J

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top