ruh eşi olmak nedir,mutluluk için gerekli midir?


Ruh ikizi olmak mutlu ilişki için yeterli mi?

Ruh eşi ve ruh ikizi,Astro-fiziksel anlamda iki farklı kavram olsa da,ilişkilerde genelde aynı durum için kullanılan tanımlardır.Bir ilişki veya evlilikte,ruh ikizi/ruh eşi,çok iyi anlaşılan,birbirini tamamlayan çiftleri ifade etmek için kullanılır.

Bizde konuyu ilişkiler temelinde ele alıp;’’Ruh ikizimi buldum mu?’,’’Ruh eşim bu insan mı acaba?’’,''ruh ikiziyle mutlu olunur mu?'' gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.Yazımda bazen ‘’ruh eşi’’,bazen’’ ruh ikizi’’tanımlarını kullanacağım.

Öncelikle,bir erkeğin ruh eşiniz olduğunu gösteren davranış ve belirtileri açıklayalım,ardından,ruh eşi hakkında doğru bilinen yanlışları ele alalım:

Bir erkeğin ruh ikiziniz olduğunu gösteren şeyler;

*Konuşmadan anlaşabilmek;Bir ilişkide belki de en değerli  şey,konuşmadan anlaşabilmektir...Sözler,anlatımlar elbette sağlıklı bir iletişim için önemlidir.Ama bazı anlar vardır ki,konuşmadan anlaşabilmeyi gerektirir.Sözün anlamını yitirdiği,konuşmanın gereksiz olduğu bu anlarda susarak anlaşabilen kadın ve erkeğin ilişkisi,ruh ikizi olmaya dair en önemli belirtidir.

*Aynı şeyleri aynı anda düşünebilmek;Hani denir ya;’’Beynimi okudun!’’ işte,ruh ikizi bir çift bu cümleyi çok sık dile getirir.Bir konuyla ilgili şeyleri aynı zamanda düşünüp söylemek,ruh eşi çiftlerin sık -sık yaşadığı bir durumdur.

*Aynı his ve duyguları yaşamak;Yaşanılan bir şey ve karşılaşılan bir durumda,ruh ikizi çiftler aynı şeyleri hissedip,aynı duyguları yaşarlar.Diğer insanların %99 ‘u bir duruma dair farklı duygu ve hisler yaşarken,ruh ikizi olan kadın ve erkek %1’lik grup içersinde yer alabilirler.


*Ayrı kalınan zamanlarda yaşanan sezgisellik;Ruh ikizi bir çift,ayrı kaldıkları zamanlarda birbirlerinin sıkıntılarını,sevinçlerini,neler yaşadıklarını hissedebilirler.Astro-fiziksel anlamda telepati denilen bu durum,ruh eşi çiftlerde sık karşılaşılan bir durumdur.

Genel anlamda,ruh ikizi denilen çiftlerin davranışları ve özellikleri bu şekilde açıklanabilir.Peki,ruh ikizi olmak iyi bir şey mi? Veya ruh ikizi olmayan biriyle mutlu olunabilir mi?Ruh ikizi görünmek için ne tür hatalar yapıyoruz? Şimdi de bu soruları yanıtlayalım;

Ruh ikizi olmak iyi bir şey mi?

Genel olarak bakıldığında bir insanla ruh ikizi olmak,iyi anlaşan bir çiftin ideal tanımıdır.Ama bu durum,mutlu bir evlilik veya ilişki için her zaman geçerli bir kuralda değildir.Herşeyinizi bilen,anlayan,gören bir insanla birliktelik sizi nasıl hissettirir?Bu soruya vereceğiniz cevaba göre,ruh eşinizle yaşayacağınız ilişkide mutlu olup olmayacağınızı anlayabilirsiniz.Çoğu kadın için ‘’ruh eşim’’diye tanımladığı bir erkekle ilişki mutluluk sembolü iken,bazı kadınlar için bu sonsuz uyum bir tür sıkıntı kaynağı da olabilir.İlişki terapilerinde,karşısındaki erkeğe bakınca ''aynaya baktığını'' düşünüp,sıkıldığını söyleyen çok kadın da duydum açıkçası...


Ruh ikizi olmak veya ruh ikizi gibi görünmek

Aradığınız ruh ikinizle mutlu olmanız beklenen bir durumdur.Ama ne yazık ki günümüzde ‘’ruh ikizi’’olmak için gösterilen anlamsız çabalar,gerçek ruh eşi olmanın önüne geçti...Eğer bir erkekle ruh ikizi görünmek için şu hataları yapıyorsanız,gerçek bir uyum ve harmoniden ziyade,bir ‘’mutluluk oyunundan’’ söz etmek mümkün;

*Onunla birlikteyken kendiniz olamıyorsanız;Ruh ikizi görünmek adına kişiliğinizi,duygularınızı,düşüncelerinizi saklıyorsanız.


*Güvenmiyorsanız;Sadakati ve kişiliğine dair aklınızda soru işaretleri ve kuşkular varsa.

* Çok anlatma odaklıysanız;İlişkide her iki tarafta çok konuşuyorsa,gizli bir iletişimsizlik söz konusu olabilir.Bu maddeyi yadırgadığınızın farkındayım.Ama,en başta da belirttiğim gibi,ruh ikizleri çok ve gereksiz konuşmaya ve anlatmaya ihtiyaç duymazlar.Uyum ve iletişim,ruh eşi olan iki insanın zaten doğasında vardır.Bir erkeğe ruh ikizim diyorsanız,az konuşarak çok şey anlatabiliyor olmanız lazım.

*Yapmacık tavırlar görüyor ve sergiliyorsanız;Genellikle genç kızların ve erkeklerin ’’ruh eşi’’ olduklarını kanıtlamak için sık başvurdukları bir yol da ,sahte tavır ve davranışlardır.İlk maddede belirttiğim’’kendiniz olamamakla’’aynı gibi görünse de,bu maddeyi ondan ayıran en belirgin özellik yalandır.İlk maddede kendinizi saklamak söz konusu iken,burada ‘’yalan’’ön plana çıkmaktadır.

Özetle;Bir insanla mutlu olmak için mutlaka ‘’ruh eşiniz’’olması kriterini aramayın,ruh eşi olmak içi gereksiz bir çabaya girmeyin.Kendiniz olun...Size değer veren,kişiliğinize saygı gösteren bir insanla yaşayacağınız evlilik veya ilişkide ruh ikizinizle yaşayacağınızdan çok daha mutlu olabilirsiniz.


Bu yazı TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından kaleme alınmıştır. http://tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top