sevgilim beni kullanıyor mu ?






Sevgilisini kullanan erkek nasıl davranır?

Bir kadınla sadece cinsellik,para veya herhangi başka bir kazanım için birlikte olan erkeğe yakıştırdığımız en güzel tanım ‘’kullanan erkek!’’.Birlikte olduğu kadının veya genç kızın duygularını umursamayan,çıkarları için bin bir türlü adilikler yapan bu yaratıklara aslında erkek bile dememek gerek.Maalesef bu yazımda erkek kelimesini doğru yazım kuralları için kullanmak zorunda kalacağım,şimdiden  özür. J

Bu tür erkeklerin en belirgin ortak özellikleri,çok iyi yalan söylemeleridir.Hızlı ve tutarlı yalanlar üreten kullanan erkek,çoğu kadın için tam bir çıkmaz sokaktır...Bir kadının başına gelebilecek daha kötü şey ise,kullanan erkeğe aşık olmaktır.Öylesine takıldığınız birinin menfaatçi tavrılarını görüp gerekli önlemleri almak ve ayrılmak kolaydır ama,aşık olduğunuz bir erkekte bunları görseniz bile görmek istemezsiniz.Hayran olunan bu adama çıkarcılığı yakıştıramazsınız.Çıkarcı bir erkeğe aşık olmanın sonu ise hep hüsrandır.Duygularınız,işiniz,paranız bu erkek tarafından yağmalanır ve ortada kalıverirsiniz...

Danışmanlık yaptığım genç kız ve kadınlardan en acı çeken grup,kullanan bir erkeğe aşık olanlar.Acı çekmelerinin nedeni maddi ve duygusal travmadan ziyade,kullanılmanın yaşattığı değersizlik duygusu.Sevgilim beni kullanıyor mu acaba? diye düşünen kızların kafasındaki soru işaretlerini gidermek için özet bir yazı hazırladım.Eğer sevgilinizde aşağıdaki tavır ve davranışları görüyorsanız,bu erkeği ve yaşadığınız ilişkiyi ciddiye almayın,çok bağlanmadan ayrılın.

Kullanan erkeği ele veren davranışlar

Bir görünüp bir kayboluyorsa;Elde etmek istediği şeyi sizden alıp,bir daha ortalarda görünmeyen,mesajlarınıza cevap yazmayan,çağrılarınıza geri dönmeyen erkek,sizi kullanan erkektir.Seviştikten sonra,bir daha canı seks isteyen kadar size uğramaması,istediği parayı sizden aldıktan sonra kaybolup,yeniden paraya ihtiyacı olunca size gelmesi ,bu tür erkeklerin belirgin davranış şekilleridir.

Sözlerini tutmuyorsa;İstediği şeyleri sizden alana kadar olmadık şirinlikler yapan,çeşitli vaatlerde bulunan,istediklerini alınca da bu sözlerini ve vaatlerini unutan sevgili, sizi kullanan bir erkektir.Verdiği sözlerin abartı derecesi elde etmek istediği kazanımın önemine göre değişir.Bununla birlikte,en basit menfaatler için evlilik vaadiyle bile kandırabilir bu tür kişiliksiz erkekler.


Sadece kapalı ortamlarda birlikte oluyorsanız;Bir kadının cinsel istismara uğradığının en büyük kanıtlarından birisi de,erkeğin sürekli seks yapılabilecek ortamlarda buluşma isteğidir.Sevgilisini cinsellik için kullanan bu gruptaki erkekler,çok zorunlu olmadıkça dışarıda zaman geçirmek istemezler.Kendi evinde,sizin evinizde veya otelde buluşup,seks bitince de ortadan kaybolmayı tercih ederler.Sinema,tatil,birlikte gezmek gibi sosyal faaliyetler onlar için seksten çalınan zamandır ve gereksizdir.

Hep siz para harcıyorsanız;İkinizde benzer ekonomik gelire sahip olmanıza rağmen,harcamaları size yaptırıyorsa,para ödememek için hep bir bahane üretiyorsa,bu adam hakkında biraz farklı düşünmeniz gerekebilir.Cafe veya lokantada hesabı size ödetmesi,alışverişi sizin yapmanız,faturaları hep sizin ödemeniz bu başlığa uygun örneklerdir. Sağlıklı bir ilişkide tabi ki maddi konuların önemi yoktur ama,para harcamamak için gözle görülür bir mazereti yoksa,bu adam sizi ekonomik olarak kullanıyor olabilir.


Basit ve yüzeysel tavırları varsa;İstediği şeyi alana kadar kaliteli tavırlar sergileyen,istediğini aldıktan sonraki zamanlarda yüzeysel ve mesafeli duran bir erkek kesinlikle çıkarcıdır.Özellikle,sizin sorun ve üzüntülerinizi dinlerken yapmacık davranan,deyim yerindeyse ‘’yılışık’’tavırlar sergileyen,yuvarlak cümlelerle sizi geçiştirmeye çalışan bu adamdan size sevgili olmaz.

Not: Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından kaleme alınmıştır. Tüm ilişki sorunlarınız için sıradışı yaklaşımlar,etkili çözümler 

 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top