Harika bir balayı tatili için bilmeniz gereken 7 şey!


Güzel bir balayı tatili için ne yapmalı?

Amerika’da, balayı tatiline çıkan çiftler arasında yapılan bir anketin sonuçlarına göre,çiftlerin %36’sı balayı tatilini sıkıcı bulmuş ve eve dönmek istemişler.Aynı ankete göre,balayında en az bir kez tartışan veya kavga eden yeni evli çiftlerin oranı ise %42!(kaynak : www.about.com)

Balayı tatilinden küs dönmemek için bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı ufak şeyler var...Bu yazımda,hayatın en anlamlı dönemlerinden birisi olan balayı tatilini mutlu ve huzurlu geçirmeniz için önerilerim olacak.

Unutulmaz bir balayı tatili için bilmeniz gereken 7 şey

1- Yaşanabilecek tersliklere karşı hazırlıklı olun

Evet sevdiğiniz insanla evlendiniz...Evet düğününüz masalsı bir güzellikte geçti...Evet şu ana kadar her şey yolunda gitti...Ama bu mükemmel harmoni,büyülü dünyada yaşadığınız anlamına gelmemeli...

Uçağı kaçırma,arabanın arızalanması,otel,yoğun trafik,aileler,kıskanç arkadaşlar...Yani,demek istediğim; bir yerde sorun çıkabilir!Bu gerçeği kabullenmeli, aksaklık ve tersliklere karşı hazırlıklı olmalısınız.

Bu tür bir hazırlık,sizin ve eşinizin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı direncini artırır,travmayı çabuk atlatmanıza yardım eder.


2- Otel seçiminde dikkatli olun

İlk önerim; ‘’En iyi balayı oteli hangisi?’’ türü bir Google araması ile otel seçimi yapmayın!Çünkü hepimiz biliyoruz ki,forum ve otel tavsiye sitelerinde yazan yorumların çoğu kurgu.En doğru yol,çevrenizden size yakın zevkleri olan bir insanın konaklayıp tavsiye ettiği oteli seçmektir.Eğer böyle bir imkan yok ise, kurumsal bir seyahat acentesinden fikir almak ve onların balayı tatili için önerdiği otelde konaklamaktır.

Otel seçiminde ucuza kaçmanız,bilmediğiniz,referansı olmayan otellerde kalmanız,deyim yerinde ise ‘’balayını zehir eder’’.Eşinizle tartışma yaşamanız ve balayı tatilini yarıda kesip eve dönmeniz ise yüksek ihtimaldir.


3- Kendinizi şartlamayın

Hani ‘’eller havaya’’ diye bir deyim vardır ya,eğlenmeye şartlanmış şekilde konsere gitmeyi tanımlamak için kullanılan...İşte bu ruh halinden uzak durun! ‘’En güzel balayı bizim olacak’’, ‘’Çok romantik ve keyifli bir balayı geçireceğiz.’’ ,’’Balayında çok eğleneceğiz.’’ gibi şartlanmalar balayının anlam ve önemini azaltır,salt bir eğlenme aracına dönüştürür.

Diğer yandan,kendinizi balayının çok keyifli geçmesi için ne kadar zorlarsanız o derecede yapmacık bir ortam oluşur.Bu yüzeysellik bir süre sonra sizi ve eşinizi üzebilir...Akışına bırakın...Bir yerde bir şey yapıyorken,o şeyi Facebook’da ,İnstagram’da birileriyle paylaşmak için değil,keyif aldığınız için yapın.Baktınız balayında yaptığınız şey size keyif vermiyor, ,orada bırakın...Odanıza gidip güzel bir uyku çekin,ertesi güne dinlenmiş ve enerjik olarak başlayın.

4- İhtimallere göre valiz hazırlayın

Yaşanabilecek hafif hastalıklar (özellikle mide sorunları ve baş ağrısı),gideceğiniz yörenin iklimine uygun yedek donanımlar(yağmurluk,şemsiye) seyahat çantanıza ilk koymanız gereken şeyler olmalı.Bunların haricinde,eğer yurtdışı balayı tatiline çıkıyorsanız,gittiğiniz ülkenin hava şartlarını,örf adetlerini,hastalık risklerini,otel olanaklarını da hesaba katıp,yanınıza ekstra şeyler almanız da gerekebilir.Örneğin;Sinek kovucu,ütü,kutsal mekanları gezmek için baş örtüsü ilk aklıma gelenler...


5- Kendinizi izole etmeyin

Balayına çıkan yeni evli çiftlerin sıkça yaptığı hatalardan birisi de, sürekli birlikte zaman geçirmek zorundaymış gibi hissetmeleridir.Bu durum,medyanın da körüklediği edinilmiş bir çaresizliktir aslında...Otelde,plajda,gezilen yerlerde hep birlikte olmak,toplumdan ayrı kalmak,romantizmi günün her anı yaşamaya çalışmak, bir-iki gün sonra çiftlerin bunalmasına neden olur.

Bu nedenle,gittiğiniz yerlerde farklı sosyal ilişkiler kurmanız,yeni insanlarla tanışmanız üzerinizdeki manevi baskıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır.


6- Yapmacık davranmayın

Balayında birbirlerini yeni-yeni tanıyan çiftlerin karşılıklı esneklik ve anlayış göstermeleri son derece doğaldır ve gereklidir.Ama,bu esnekliğin sınırı değerleriniz olmalıdır.Sevmediğiniz,istemediğiniz bir şeyi,sırf eşiniz istiyor diye yapmak,balayında sorun çıkmasın diye ses çıkarmamak,kendinize olan saygınızı azaltabilir.İçinize attığınız şeyler aniden eşinize karşı öfke patlaması yaşamanıza da yol açabilir.

Sağlıklı iletişim temelinde esnek ve hoş görülü olmak,hoşunuza gitmeyen şeyleri eşinizi incitmeden nedenleri ile açıklamak ve uygun alternatifler sunmak,bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.


7- Seks için hazırlık yapın

Cinsellik sayfası editörümüzün ilk seks ve gerdek gecesine dair 3 farklı yazısı Cinsellik sayfasında yer almakta.Merak eden okuyucularımız alttaki linki tıklayarak o yazılardan birisini okuyabilirler.

Balayı seksi,evliliğin ilerleyen dönemlerini de etkilediği için önemlidir...Bu nedenle,sekste deneyimli veya deneyimsiz çift olmanız fark etmeksizin,dikkatli olmanızda yarar var...

Kocanızın erken boşalma ihtimali için geciktirici sprey almak,kadınlarda ilk seksi kolaylaştıracak kaliteli kayganlaştırıcı bulundurmak,prezervatif,erotizimi ve romantizmi had safhaya çıkaracak masaj yağları yapabileceğiniz hazırlıklardan bir kaçı...Cinsel tercihlere göre farklı seks oyuncakları bu hazırlık listesine dahil edilebilir.

Şu yazı da ilginizi çekebilir;İlk seks için en iyi pozisyonlar (resimli anlatım) http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Ilk-seks-icin-en-iyi-pozisyonlar-(resimli-anlatim)/7822

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top