Koltuk altı kıllarını boyama modası nedir?


Koltuk altı kıllarını boyama modası

Sosyal medyada hızla yayılan yılın en tuhaf moda trendi ile karşı karşıyayız ! İlk olarak Instagram da başlayan,daha sonra diğer sosyal medya platformlarında popüler olan koltuk altı kılı boyama (armpit hair dying)akımın nasıl başladığına ve neden yayıldığına bir göz atalım.

İlk olarak @LadyPitHair isimli Instagram kullanıcısı tarafından başlatılan ve hızla fenomen olan koltukaltı kıllarını boyama modasının çıkış felsefesi aslında bir tür protesto.Protesto edilen ne mi?

-Ataerkil güzellik anlayışı

-Günümüzün kadın güzellik standartları

Akımın öncülerinden olan 23 yaşındaki Taylor Carpenter özetle diyor ki; ’’ Günümüzün güzellik standartları kadın bedeni üzerinde adeta polis baskısı yaratıyor.İnsanların bedenlerinde ne yapmak istiyorlarsa onu yapabilecekleri bir akımın parçası olmaktan mutluyum.’’

Şu an çoğu kadın için itici ve marjinal gibi görünse de,sosyal medyada yayılma hızına bakacak olursak,azımsanamayacak bir kadın ve genç kız kitlesi de bu akımı benimsemiş durumda.

Edinilmiş estetik kaygılardan sıyrılıp konuya felsefi açıdan bakacak olursak,her kadın bedeninin sahibidir ve istediği değişikliği yapma hakkı vardır.Herkes istediği yerini istediği renge boyayabilir J


Sevgiyle kalın güzeller!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top