Stüdyo daire dekorasyonu nasıl yapılmalı ?


Stüdyo daire dizayn fikirleri

Bekar yaşamının ayrılmaz bir parçası olan 1+1 ve 1+0 stüdyo tipi daireler küçük yaşam alanlarına rağmen, fonksiyonel şekilde dizayn edilirse oldukça  rahat ve konforlu bir yaşama olanak sağlarlar.

Genellikle öğrencilerin ve yalnız yaşayan çalışanların tercih ettiği 45- 70 metrekare arası stüdyo dairelerin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey şüphesiz ki,çok amaçlı /fonksiyonel mobilya ve eşyalar.

Kullanışlı bir baza,duvar rafları ve gömme dolaplar,ranza fonksiyonellik  denilince ilk akla gelen mobilya ve aksesuarlar.Peki daha zekice tasarlanmış çok amaçlı mobilya ve eşyalar var mı? Tabi ki var! İşte bunlardan bir kaçı;

Fotoğraflardan da görüleceği gibi farklı amaçlar için kullanılan bazı eşyaları tek çatı altında toplamak mümkün ! :)

Küçük metrekarelere sahip stüdyo dairlerin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken diğer konular ise şu şekilde sıralanabilir;

Dar alanları ferahlatmak için duvar aynaları tercih edin.

Yaşam alanlarını ayırmak için kullanacağınız malzemeler şeffaf olmalı ve arka kısım görünmeli.Bu şekilde küçük olan stüdyo dairenize derinlik katmış olursunuz.

Boya veya duvar kağıdı açık/pastel tonlarda tercih edilmeli,koyu ve gözü yoran renklerden uzak durulmalı.Özellikle ateş kırmızısı,parlak mavi tonlar,koyu turuncu tonlar küçük ortamlarda kasvetli bir hava oluşmasına neden olurlar.

Aşağıda küçük stüdyo dairenizi ferah ve konforlu bir hale dönüştürecek tasarım fikirleri için birkaç resim var,umarım işinize yarar! :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top