evet kadın sürücüyüm.bi sorunmu var?


Bir kadın sürücü olarak, çevremdeki erkeklere ve trafikte karşılaştığım tüm erkeklere açık mektubumdur; 


Evet,ben bir kadın sürücüyüm. Evet, daha yavaş ve dikkatli araç kullanıyorum. Evet,tüm kurallara uymak gibi bir saplantım(!)var, evet ehliyetimi yeni aldım...


Sürücülüğümle ilgili söylediğin ve söyleyeceğin her konuya ‘’evet’.Ama bir konu hariç;Kadınlar kötü sürücü değildir!’’Acemi olabilirim ama kötü bir sürücü değilim.Dikkatli kullanabilirim ama kötü bir sürücü değilim. Yavaş kullanıyorum ama bu kötü sürücü olduğum anlamına gelmez. Beni illa bilinçaltı bir nedeninle kategorize etmeye çalışıyorsan, sana önerim, şöyle bir kategori bul; Duyarlı sürücü.Ben senin, araç kullanma maharetleri(!)üzerinden yaptığın erkeklik ispatlarınla ilgilenmiyorum...Bu, siz erkeklerin kendi arasındaki anlamsız bir yarış. Bu yarışın sonuçlarını da her gün tv ve gazetelerde görüyoruz. En bilinen cümle; Aşırı hız ve dikkatsizlik...Gerisi malum.


Ben senin, kadınlarla ilgili yargı ve değerlerine de katılmıyorum, ayrıca saygı da duymuyorum.Beni, asılsız birkaç etiketle kategorize etmeye çalışarak aslında kendi öz güvensizliğini gösteriyorsun. Öz güveni olan her erkek, birey temelinde düşünür.Cinsiyet temelinde değil.

 

Trafikte yaptığın(güya jest amaçlı)ama küçümseyen, tuhaf el kol hareketlerinden nefret ediyorum!Yol mu veriyorsun o el hareketiyle, yoksa şamar mı atıyosun belli değil! Çevremdeki erkeklere gelince; Sizin, aracıma bindiğiniz zaman sürüşümle ilgili yaptığınız tuhaf esprileriniz beni fazlasıyla sinirlendiriyor! Sizleri çok seviyorum ama daha yaratıcı espriler bulun bence.


Özetle;Evet,ben kadın sürücüyüm ve duyarlı bir kadın sürücüyüm...

   

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top