fotoğraflarda nasıl güzel çıkarım ? fotojenik olmak çok kolay !


Fotojenik olmadığınızı düşündüğünüz için, fotoğraf çektirmekten kaçınıyorsanız bu yazımız tam size göre! Birkaç tüyo ile bu sorunun üstesinden gelebileceksiniz. Denendi ve işe yarıyor J

·    * Eğer ''gözlerim sürekli kapalı çıkıyor'' diyenlerdenseniz, fotoğraf çektirmeden önce gözlerinizi kapatın ve tuşa basmadan hemen önce yavaşça açın. Böylece bu olumsuzluğu önlemiş olacaksınız.

·    * Makyaj çok önemli! Flaşın, cildinizi çok beyaz göstermemesi için, spf içeren ürünler kullanmamak gerekiyor çünkü bu ürünler ışığı yansıttıkları için cildi beyaz ve parlak gösteriyor.

·    * Kirpiklerinizin yeterince kıvrık ve gür olduğundan emin olun. Yeterince kıvrılmış, güçlü kirpikler dikkati gözlere çekerek çok güzel görünmesini sağlar.

·    * En beğendiğiniz fotoğrafa bakın ve hangi açılardan güzel göründüğünüzü düşünün.Fotoğraf çektirirken o açıdan poz verebilirsiniz.

·    * Kırmızı halı duruşunu mutlaka deneyin! Kırmızı halıda duran ünlülerin duruşlarını inceleyerek bu duruşu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede, ayakta poz verirken nasıl görüneceğim derdine son vermiş olacaksınız.

·    * Flaş patladığında cildiniz bembeyaz olsun istemiyorsanız, allığınızı biraz fazla uygulayabilirsiniz.

·    * Mümkünse arkanıza beyaz bir fon oluşturun. Bu fon bir duvar veya herhangi bir zemin olabilir. Böylece kameranızın doğru rengi ayarlamasına yardımcı olmuş olacaksınız. Aynı zamanda cildiniz canlı görünecek.

·    * Yapay ışıklar yerine gün ışığını tercih edin. En iyi sonucu alacaksınız.

·   * Gözlerinizin ışıltılı görünmesini istiyorsanız bir ışık kaynağına bakmalısınız.

·    * Fotoğrafınız çekilirken komik bir şey düşünün hatta fotoğrafı çeken kişi ile şakalaşın.Doğal olarak gülümsemiş olacaksınız.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top