ofis ortamında göze batan 6 davranış


     Çalıştığın firma ne kadar demokratik bir çalışma tarzı benimsemiş olursa olsun,aşağıda sıraladığım konularda göze batmamanı ve ölçülü olmanı öneririm.Zaten seninde bildiğin şeylerdir ama hepsi derli -toplu elinin altında olsun diye yazmak istedim.

Sosyal ağlar

Sosyal medyada mesai saatleri içersinde zaman geçirmemeye çalış.Mutlaka ''giricem'' diyorsan,öğle arası uygun olabilir.

 

Sigara

Kapalı alanda yasaktı bir de şimdi kurumsal firmaların hemen hepsi, bina bahçesinde bile sigara içilmesine izin vermiyorlar... Sık yapacağın sigara molası dikkat çekecektir. Sigarayı bırakmanı tavsiye ederim. Ama bırakamıyorsan, sınırlamayı dene. Öğlene kadar bir sigara, öğlen arası bir tane, öğleden sonra bir tane gibi...

Cep telefonu

Odanda veya şirketin koridorlarında sürekli telefonla konuşan biri olarak görünmen seninle ilgili olumsuz algılara neden olabilir.Sen telefonla konuşurken yanından geçen yöneticinle göz göz geldiğinde yöneticinin yüzündeki hafif tebessüm gerginliğinden dolayı olabilir. Ayrıca sürekli telefonla konuşman, bir sorunun olduğu veya işinden keyif almadığın algısı yaratabilir. Hele de telefonunla mesai saatleri içinde oyun oynuyorsan ve sosyal ağlara giriyorsan, bu durum daha da vahim bir algı yaratabilir.

Öğle yemeği saatleri

Arada olur,iş arkadaşınla keyfili bir yemek yemiş ve 15 dakika gecikmişsindir.Bu özel duruma takılan yönetici pek olmaz.Lakin,sürekli öğle yemeğinden geç gelmen iş arkadaşlarının ve yöneticinin dikkatini çekecektir.Arkadaşların şaka yollu laf dokundurmaya başladılarsa ,öğle yemeğinden geç gelmenle ilgili,anla ki oldukça göze batmışsın.

Eş veya sevgilinin teftiş ziyaretleri

Arada gelsin,seni merak ediyordur,özlemiştir,belki kıskanıyordur :) Ama sürekli iş yerine gelmesi,hatta geçerken bile uğraması göze batacak diğer bir konu.Karşına al konuş.Öyle zırt pırt gelmemesi hem ilişkiniz hem de işin açısından daha yararlı..

 

İş yerinde aşk

Aşkın önünde hiçbir şey duramaz. Ama aynı iş yerinde aşk hem zor hem de çok dikkat çeken bir konu. Ayrıca ilerde ayrılırsan o da bir sorun.Özetle, İş ortamından biriyle çıkman, sevgili olman çok sıkıntılı bir konu. Bir daha düşün derim.:)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top