selfie nedir, nasıl çekilir ?


Türklerin selife’si İngiliz basınında popüler oldu,ardından Oscar Töreninde çekilen selfie medyada yankılandı.Önceki yıla göre kullanımı %17000 artan selfie hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız,İşte her yönüyle selfie :  
Son zamanlarda sosyal medya kullanıcıların dilinden düşmeyen Selfie kelimesinin anlamı nedir? Selfie, İngilizceye geçen yıl eklenmiş yeni bir kelimedir. Anlamı ise; Bir insanın kendi fotoğrafını cep telefonu, fotoğraf makinesi veya bilgisayar ile çekmesine Selfie denir.

İngiltere'nin saygın üniversitelerinden Oxford, "Bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi" anlamına gelen "selfie"yi 2013 yılının sözcüğü ilan etti.

Dünyanın dört bir yanında kullanılan İngilizce sözlükleri basan Oxford Üniversitesi Yayınevi, fotoğraf paylaşım sitesi Instagram  ve sosyal paylaşım sitesi Twitter üyelerinin sayısındaki artışa paralel olarak "selfie" sözcüğünün kullanımında büyük bir patlama olduğunu açıkladı.

Oxford Sözlükleri Direktörü Judy Pearsall, ilk kez 2002 yılında Avustralya'da düzenlenen çevrimiçi bir forum sırasında kullanılan selfie sözcüğünün, iki yıl sonra fotoğraf paylaşım sitesi Flickr ile yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Selfie rüzgarı Türkiye'de de esmeye başladı .

Selfie foto nasıl çekilir?

İşte selfie çekmek için yapmanız gerekenler:

- Öncelikle çözünürlüğü yüksek kamerası olan akıllı bir telefon edinin. 
- Kamerayı ekranda görünebileceğiniz şekilde kendinize çevirin.
- Telefonun açısını istediğiniz gibi ayarlayın ve poz verin.
- İster gülümseyin, ister cool bir bakışınız olsun 
İşte selfieniz hazır ! :)
Selfie fotoğrafınızı Instagram, Instaframe çeşitli fotoğraf düzenleme programlarında düzenleyebilirsiniz. Rengini değiştirebileceğiniz ya da efekt ekleyebileceğiniz selfie fotoğrafınızı sosyal medyada yayınlamak için artık tek yapmanız gereken paylaş düğmesine basmak.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top