şirketin gizli kahramanı; departman asistanı


     
 Yöneticilerin Outlook’u, departman çalışanlarının sağ kolu,firmanın dışarıdan görünen vitrini... Yaptıkları her bir şeyi yazsak bu sayfa yetmez sanırım. İşte o mütevazi kahramanların bildiğiniz ve bilmediğiniz yönlerine dair bir yazı yazmak istedim. Belki bu yazıyı okuduktan sonra onlarla daha derin paylaşımlarda bulunmak istersiniz. Bence bu derinliği hak eden güzel insanlar onlar J

        Bazen bir proje toplantısında görürsünüz onları. O toplantıda, en uzak köşede  sakince oturan,en az söz verilen,görüşü sorulduğunda samimiyetle yanıtlan birisi varise anlayın ki o sevecen insan asistandır.

        Bir bakıma şirketlerin kara kutusudur asistanlar... Yönetim kurulu dışında çoğu gizli bilgi sadece onlarda vardır, çünkü onlarla toplantılara girerler. Çok gizli bir toplantıya giremese bile, o toplantının yazışmaları, konuşmaları bir şekilde asistana ulaşır. Bu güveni de boşa çıkarmazlar.

        Yöneticisinden bir bakarsın zılgıt yer, bir bakarsın herkes çıktığında yöneticisi yalnızlığına sırdaş eder onu... Ne zılgıt yediğinde pes eder, ne de yöneticisine dert ortağı olduğunda bu paylaşımı suistimal eder. Nerede nasıl durması gerektiğini bilir.

        Çok fazla angaryası vardır asistanın. Herkesin sıkışıp çözüm bulamadığı noktada konuyu havale ettiği son mercidir. Herkes bu havale esnasında benzer cümleler kurar;’’Canım yaa sana zahmet olacak ama ben bugün akşama kadar toplantıda olucam, rica etsem benim yarın ki uçuşun biletini alıp oteli ayarlayabilir misin?’’ Veya’’Bi tanem biz çok araştırdık uygun bir yer bulamadık. Bir de sen bakıversen iyi bir ajans var mı bu işin altından kalkabilecek’’.Cümle başlarken nereye gideceğini bilir, içinden gülümser ama hiç sesini çıkarmaz. Bu ricalara vereceği bir cevap vardır:’’Tabi, hemen ilgileniyorum’’.

Özetle seni çoook seviyoruz! İyi ki varsın :)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top